Spartak yana himoyada sust o‘ynab mag‘lub bo‘ldi
Rossiya chempionatining to‘rtinchi turidagi markaziy o‘yinda Spartak jamoasi Lokomotivga qarshi safarda 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija yuzasidan qizil-oq jamoa muxlislari birlashmasi o‘z fikrini bildirdi. Ularning ta’kidlashicha, Spartak yana bir bor himoyada sust o‘yin ko‘rsatdi va natijada 2:4 hisobida yutqazdi.
Muxlislar jamg‘armasi ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida jamoaning hozirgi holatini tanqid qildi. Ularning so‘zlariga ko‘ra, Spartak to‘rtta tur o‘tkazgan bo‘lsa-da, peshqadamdan sakkiz ochkoga ortda qolmoqda.
Shu bilan birga, Lokomotiv jamoasi mavsum boshidan beri barcha o‘yinlarda g‘alaba qozonib, Rossiya chempionati turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov shogirdlari to‘rt uchrashuvda ham raqiblarini mag‘lub etdi va hozirda peshqadamlikni saqlab turibdi.
Spartak esa bosh murabbiy Deyan Stankovich boshchiligida hozircha 11-o‘rinda bormoqda va yetakchidan sakkiz ochkoga ortda qolgan. Jamoaning natijalari muxlislar orasida norozilik uyg‘otmoqda.

Спартак снова проиграл, играя слабо в защите
В центральном матче четвертого тура чемпионата России команда Спартак проиграла Локомотиву на выезде со счетом 2:4. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому результату объединение болельщиков красно-белых высказало свое мнение. По их словам, Спартак снова продемонстрировал слабую игру в защите и в результате проиграл со счетом 2:4.
Фонд болельщиков раскритиковал текущее состояние команды на своей странице в социальных сетях. По их словам, хотя Спартак провел четыре тура, он отстает от лидера на восемь очков.
В то же время команда Локомотив с начала сезона одерживает победы во всех матчах и занимает первое место в турнирной таблице чемпионата России. Главный тренер команды Михаил Галaktionov и его подопечные победили соперников в четырех встречах и в настоящее время сохраняют лидерство.
Спартак же под руководством главного тренера Деяна Станковича на данный момент занимает 11-е место и отстает от лидера на восемь очков. Результаты команды вызывают недовольство среди болельщиков.