Tashuev: “Zenit” bu safar juda sust o‘ynadi
Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev o‘z vaqtida “Axmat” jamoasida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Grozniy jamoasining “Zenit”ga qarshi o‘yindagi muvaffaqiyatini izohladi. Stanislav Cherchesov boshchiligidagi futbolchilar raqib ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Sergey Tashuevning so‘zlariga ko‘ra, bu safar “Axmat”dan ko‘ra ko‘proq “Zenit”ning o‘yinini muhokama qilish mumkin. Unga ko‘ra, “Zenit” so‘nggi bir necha yil ichida eng yomon o‘yinini namoyish etdi.
Tashuevning ta’kidlashicha, u bunday sust va kuchsiz “Zenit”ni anchadan beri ko‘rmagan. Grozniy jamoasi esa o‘z oldiga qo‘yilgan vazifani to‘liq bajardi.
Mutaxassis, shuningdek, Sankt-Peterburg jamoasining hujum chizig‘idagi o‘yinini ham tanqid qildi. Uning fikricha, mavjud futbolchilar tarkibi bilan “Zenit” hujumda ancha yaxshi o‘ynashi kerak edi.
Ma’lum qilinishicha, chempionatning beshinchi turida Sankt-Peterburg klubi safarda “Spartak” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Ташуев: “Зенит” в этот раз играл очень слабо
Российский тренер Сергей Ташуев когда-то работал в команде “Ахмат”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал успех грозненской команды в игре против “Зенита”. Футболисты под руководством Станислава Черчесова одержали победу со счетом 1:0.
По словам Сергея Ташуева, в этот раз можно обсуждать игру больше “Зенита”, чем “Ахмата”. По его мнению, “Зенит” показал свою худшую игру за последние несколько лет.
Ташуев отметил, что он давно не видел такого слабого и безвольного “Зенита”. Грозненская команда полностью выполнила поставленную задачу.
Специалист также раскритиковал игру атакующей линии санкт-петербургской команды. По его мнению, с имеющимся составом футболистов “Зенит” должен был играть гораздо лучше в атаке.
Сообщается, что в пятом туре чемпионата санкт-петербургский клуб сыграет на выезде против команды “Спартак”. Матч состоится 16 августа.