CSKA va Spartak Jorje Fernandes transferi uchun kurashmoqda
CSKA jamoasi himoya chizig‘ini kuchaytirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati hozirda Saudiya Arabistonining Al-Fateh jamoasida to‘p surayotgan himoyachi Jorje Fernandesga qiziqish bildirmoqda. Bu haqda futbolchining vakili Seku Traore ma’lum qildi.
Traorening so‘zlariga ko‘ra, yaqinda CSKA Al-Fateh klubiga Fernandes bo‘yicha rasmiy taklif yuborgan. Shuningdek, bugun Spartak klubi ham Jorje Fernandes haqida agent bilan bog‘langan.
Fernandes o‘tgan mavsumni Portugaliyaning Vitoriya Gimaraens jamoasida boshlagan, biroq qishki transfer oynasida Al-Fateh klubiga sotilgan edi. 28 yoshli himoyachi o‘tgan futbol mavsumida jami 30 o‘yinda maydonga tushib, bir marotaba raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Fernandesning transfer narxi 2 million yevroga baholanmoqda. Hozircha futbolchining qaysi klubga o‘tishi borasida aniq qaror qabul qilinmagan.
CSKA va Spartak klublari o‘rtasida raqobat davom etmoqda.
Argentina futbolining mashhur klublaridan biri hisoblangan "Boka Xuniors" sport direktori lavozimiga Marselo Delgado tayinlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U klub prezidenti Xuan
Al-Nasr futbol klubida Krishtianu Ronaldu atrofidagi vaziyat sabab muhim o‘zgarishlar kuzatildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Xususan, klub direktorlar kengashi raisi Muhammad al-Skit lavozimini
Kanada terma jamoasi bosh murabbiyi Jessi Marsh Italiyaning "Milan" futbol klubiga uzoq yillardan beri muxlislik qilishini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U bu klubga bo‘lgan

ЦСКА и Спартак борются за трансфер Жорже Фернандеша
Руководство клуба проявляет интерес к защитнику Жорже Фернандешу, который в настоящее время выступает за саудовский клуб Аль-Фатех. Об этом сообщил агент футболиста Секу Траоре.
По словам Траоре, недавно ЦСКА отправил официальное предложение клубу Аль-Фатех по Фернандешу. Также сегодня клуб Спартак связался с агентом по поводу Жорже Фернандеша.
Фернандеш начал прошлый сезон в португальском клубе Витория Гимарайнш, но в зимнее трансферное окно был продан в Аль-Фатех. 28-летний защитник провел в прошлом футбольном сезоне в общей сложности 30 матчей, забив один гол.
Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость Фернандеша оценивается в 2 миллиона евро. Пока не принято окончательное решение о том, в какой клуб перейдет футболист.