“Pari NN” jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy “Rostov”ga qarshi o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa mavsumni oson boshlamadi, xuddi “Rostov” singari. Shunga qaramay, jamoa maydonda yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda.
Murabbiy ushbu uchrashuvni hal qiluvchi deb hisoblamasligini, bu ham navbatdagi o‘yinlardan biri ekanini ta’kidladi. Uning aytishicha, natijadan qat’i nazar, oldinga harakat qilish zarur.
Futbol jarayon bo‘lib, u vaqt talab qiladi. Murabbiy tarkibga oid savollarga ham javob berdi.
Avvalgi tur bilan solishtirganda, bu safar Shnapsev asosiy tarkibga qaytdi. Shpilevskiy Shnapsevning jismoniy holati yaxshi ekanini, u o‘yinga to‘liq tayyorligini aytdi.
Tarkibdagi o‘zgarish sababini murabbiy aynan shu o‘yin uchun eng maqbul variant deb hisoblaganini bildirdi. Unga ko‘ra, Svenda himoyaviy fikrlash kuchliroq, Kastilyo esa hujumga ko‘proq moyil.
Shu sababli, murabbiylar shtabi bilan maslahatlashgan holda tarkibda o‘zgarish qilingan. “Rostov” markaziy himoyachilari bilan bog‘liq muammolarga duch kelgan.
Ikki futbolchi jarohat olgan, Meloxin esa diskvalifikatsiya qilingan. Bu masala tayyorgarlik jarayonida hisobga olingan.
Shpilevskiy har qanday holatda ham jamoa har xil sxemalarda o‘ynashga tayyorligini ta’kidladi. U “Rostov”ning o‘z maydonida o‘ynashini inobatga olib, barcha futbolchilar g‘alaba uchun harakat qilishini aytdi.

Шпилевский: Команда готова к различным схемам против "Ростова"
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский высказал свои мысли перед игрой с «Ростовом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда не начала сезон легко, как и «Ростов». Тем не менее, команда показывает хорошую игру на поле.
Тренер подчеркнул, что не считает эту встречу решающей, это всего лишь одна из очередных игр. По его словам, независимо от результата, необходимо двигаться вперед.
Футбол — это процесс, который требует времени. Тренер также ответил на вопросы о составе.
По сравнению с предыдущим туром, на этот раз Шнапсев вернулся в основной состав. Шпилевский отметил, что физическое состояние Шнапсева хорошее, он полностью готов к игре.
Причину изменения в составе тренер объяснил тем, что считал это оптимальным вариантом именно для этой игры. По его словам, Свенда более силен в оборонительном мышлении, а Кастильо более склонен к атаке.
По этой причине было принято решение о изменениях в составе после консультаций с тренерским штабом. Команда столкнулась с проблемами, связанными с центральными защитниками «Ростова».
Два футболиста получили травмы, а Мелохин дисквалифицирован. Этот вопрос был учтен в процессе подготовки.
Шпилевский подчеркнул, что команда в любом случае готова играть в различных схемах. Учитывая, что «Ростов» играет на своем поле, он сказал, что все футболисты будут стремиться к победе.