Bystrov: “Dinamo” hozircha umidsiz o‘ynayapti
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Vladimir Bystrov Moskvaning “Dinamo” jamoasining joriy Rossiya chempionati dastlabki turlaridagi o‘yinlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa o‘yinidan bunday natija kutmaganini ta’kidladi. Bystrovning aytishicha, jamoaning hozirgi holati umidsiz ko‘rinmoqda.
U ayrim futbolchilarning jarohat olgani sabab qilib ko‘rsatilayotganini, lekin mavjud tarkib bilan ham yaxshi futbol ko‘rsatish mumkinligini aytdi. Mutaxassis fikricha, ehtimol jamoa jismoniy jihatdan to‘liq tayyor emas va hali kuchli yuklamalarni qabul qilishga qiynalayotgandir.
Shunga qaramay, u “Dinamo” hozircha yaxshi natija ko‘rsata olmayotganini ta’kidladi. Bugun, 10-avgust kuni “Dinamo” navbatdagi o‘yinda “Sochi” jamoasiga qarshi maydonga tushdi va uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
Ushbu natijadan so‘ng Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Rossiya Premer-ligasida to‘plagan ochkolari soni beshtaga yetdi va hozirda turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Kelgusi turda “Dinamo” jamoasi “CSKA” bilan bellashadi.

Быстров: “Динамо” пока безнадежно играет
В прошлом году известный футболист Владимир Быстров высказал свое мнение о играх московской команды “Динамо” в первых турах текущего чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что не ожидал такого результата от игры команды. По словам Быстрова, текущее состояние команды выглядит безнадежно.
Он сказал, что некоторые футболисты ссылаются на травмы, но с имеющимся составом также можно показывать хороший футбол. По мнению специалиста, возможно, команда физически не полностью готова и все еще испытывает трудности с сильными нагрузками.
Тем не менее, он подчеркнул, что “Динамо” пока не может показать хороший результат. Сегодня, 10 августа, “Динамо” в следующем матче встретилось с командой “Сочи”, и встреча завершилась вничью 1:1.
После этого результата команда под руководством Валерия Карпина набрала пять очков в Российской Премьер-лиге и сейчас занимает девятое место в турнирной таблице. В следующем туре команда “Динамо” встретится с “ЦСКА”.