Shpilevskiy: Bu safar bunchalik qiyin bo‘lishini kutmagandim
«Pari NN» jamoasining bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy «Rostov»ga qarshi o‘yindan so‘ng «Match TV» muxbiriga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiydan dastlabki 45 daqiqa haqida so‘ralganda, u o‘yinni izohlash istagi yo‘qligini aytdi. Shpilevskiy: «Men hech narsa demoqchi emasman.
Faqatgina ‘Rostov’ni g‘alaba bilan tabriklayman, shu bilan kifoyalanaman», dedi. Jamoa o‘yiniga oid savollarga javoban u: «Hammasini hammamiz ko‘rdik, bu borada gapirishning hojati yo‘q.
Asablarimni sarflashni istamayman», deya javob berdi. Muxbir «Pari NN» jamoasi o‘yinda vaziyatni o‘zgartirishga harakat qilgani, ayniqsa jamoa 11-daqiqadan boshlab murakkab ahvolda qolganini eslatdi.
Shpilevskiy esa: «Yigit, agar sen tayyorlansang, harakat qilsang, shunday yo‘lni tanlasang, bu uyatli holat. Uch kundan so‘ng javob o‘yinda ko‘rishamiz», dedi.
Murabbiy murakkab bosqichlar haqida so‘z yuritar ekan, har doim oson bo‘lmaganini, lekin natijani faqat yakunda baholash kerakligini ta’kidladi. «Hech qachon taslim bo‘lmaganman va bo‘lmayman ham.
Ammo bu yerda shunchalik qiyinchiliklarga duch kelaman deb o‘ylamagan edim», dedi u. Oldinda yana «Rostov»ga qarshi o‘yin borligi eslatilganda, Shpilevskiy: «14-kuni ko‘ramiz.
Yigitlarga hammasini aytdim. Ular uchun yana shu jamoaga qarshi o‘ynash imkoniyati borligi omad deb aytdim», deya yakunladi.

Шпилевский: На этот раз я не ожидал, что будет так трудно
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский после матча с «Ростовом» поделился своими мыслями с корреспондентом «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Когда тренера спросили о первых 45 минутах, он сказал, что не хочет комментировать игру. Шпилевский: «Я ничего не хочу сказать.
Только поздравлю ‘Ростов’ с победой, и на этом остановлюсь», - сказал он. На вопросы о игре команды он ответил: «Мы все это видели, говорить об этом нет смысла.
Не хочу тратить нервы», - ответил он. Корреспондент напомнил, что команда «Пари НН» пыталась изменить ситуацию в игре, особенно после того, как команда оказалась в сложном положении с 11-й минуты.
Шпилевский же сказал: «Парень, если ты готовишься, действуешь, выбираешь такой путь, это позорная ситуация. Через три дня увидим в ответном матче», - сказал он.
Говоря о сложных этапах, тренер отметил, что это всегда было нелегко, но результат нужно оценивать только в конце. «Я никогда не сдавался и не собираюсь.
Но я не думал, что столкнусь с такими трудностями», - сказал он. Когда напомнили, что впереди еще матч с «Ростовом», Шпилевский сказал: «Увидим 14-го числа.
Я сказал ребятам. Я сказал, что для них это удача - снова иметь возможность сыграть против этой команды», - подытожил он.