Shpilevskiy “Rostov”ga qarshi o‘yinni adolatsiz deb atadi
“Pari NN” jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy Rossiya chempionati to‘rtinchi turidagi “Rostov”ga qarshi o‘yinni adolatsiz deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, uchrashuv boshida hakamlar qarori jamoaning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatgan. Jumladan, o‘yinning 11-daqiqasidayoq “Pari NN” futbolchilari maydonda son jihatidan kam bo‘lib qoldi.
Murabbiy matbuot anjumanida jurnalistlardan uzr so‘rab, adolatsiz kechgan o‘yinni ko‘p muhokama qilishni istamasligini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu kabi holatlarda o‘yinni tahlil qilish ma’nosiz bo‘lib qoladi.
Shpilevskiy, shuningdek, bir necha kundan so‘ng “Pari NN” jamoasida Rossiya Kubogida “Rostov”ga qarshi javob o‘yinida g‘alaba qozonish uchun imkoniyat bo‘lishini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, mazkur o‘yin “Rostov” foydasiga 1:0 hisobida yakunlandi.
Uchrashuv davomida “Pari NN” darvozasiga penalti belgilandi, biroq E. Golenkov uni aniq amalga oshira olmadi.
Shuningdek, “Pari NN” jamoasi 2025/2026-yilgi mavsumda hali birorta ham ochko to‘plamagan holda turnir jadvalida pastki o‘rinlarda bormoqda.

Шпилевский назвал игру против "Ростова" несправедливой
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский назвал игру против «Ростова» в четвертом туре чемпионата России несправедливой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, решение судей в начале встречи негативно сказалось на игре команды. В частности, уже на 11-й минуте футболисты «Пари НН» остались в меньшинстве.
На пресс-конференции тренер извинился перед журналистами и сказал, что не хочет много обсуждать несправедливую игру. По его словам, в таких случаях анализировать игру становится бессмысленно.
Шпилевский также отметил, что через несколько дней у команды «Пари НН» будет возможность одержать победу в ответном матче Кубка России против «Ростова». Для справки, этот матч завершился со счетом 1:0 в пользу «Ростова».
Во время встречи был назначен пенальти в ворота «Пари НН», однако Е. Голенков не смог его точно реализовать.
Кроме того, команда «Пари НН» в сезоне 2025/2026 пока не набрала ни одного очка и занимает низкие позиции в турнирной таблице.