пасмурно ветер 5.4 м/с, ЮЗ
«Pari NN» futbolchisi Mamadu Mayga bir emas, uch o‘yinga diskvalifikatsiya qilinishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Rossiya futbol ittifoqi intizomiy qo‘mitasi raisi Artur Grigoryants ma’lumot berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, uchrashuv bayonnomasida futbolchining maydondan chetlatilishiga sabab sifatida «o‘yin qoidalarining jiddiy buzilishi» ko‘rsatilgan.
Hozirda Mamadu Mayganing holati ko‘rib chiqilmoqda va u intizomiy qo‘mita yig‘ilishiga taklif etilgan. Agar futbolchi o‘yin qoidalarini jiddiy ravishda buzgan deb topilsa, u uchta uchrashuvda ishtirok eta olmasligi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan bahsda Mayga «Rostov» jamoasi a’zosi Konstantin Kuchaevga nisbatan qattiq qo‘pollik ishlatgan. Ushbu hodisa birinchi bo‘limda sodir bo‘lgan va natijada Mayga maydondan chetlatilgan.
«Rostov» jamoasi ko‘pchilikda qolgan holda Timur Suleymanovning goli evaziga raqib ustidan minimal hisobda g‘alaba qozondi. Shuningdek, Konstantin Kuchaev o‘z bayonotida unga jarohat yetmaganidan omadi kelganini aytib o‘tdi.
Hozirda intizomiy qo‘mita ushbu holatni to‘liq o‘rganmoqda va yakuniy qaror tez orada e’lon qilinadi.
Prestiani "Real"ga qarshi o‘yinda maydonga tusha olmaydi
UEFA "Benfika" klubi himoyachisi Janluka Prestianining Chempionlar ligasi 1/16 final bosqichining javob uchrashuvida qatnashishiga taqiq qo‘yish bo‘yicha shikoyatini rad etdi. Bu haqda
Sport Kecha, 23:21
"Bavariya" jamoasining darvozaboni Manuel Noyer o‘z kelajagi haqida hali aniq qarorga kelgani yo‘q. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kicker nashrining
Al-Hilol futbol klubi hujumchisi Karim Benzema mashg‘ulotlar vaqtida jarohat oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Klub matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, u son qismidan shikastlangan. Bu haqda
Argentinaning "River Pleyt" futbol klubi bosh murabbiyi Marselo Galyardo o‘z lavozimini tark etish qarorini qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqdagi rasmiy ma’lumot klubning

«Парi NN» капитан Май может быть отстранен на три игры
Игрок «Парi NN» Мамаду Май может быть дисквалифицирован не на один, а на три матча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил председатель дисциплинарного комитета Российского футбольного союза Артур Григорьянц. По его словам, в протоколе встречи указана причина удаления игрока с поля как «серьезное нарушение правил игры».
В настоящее время рассматривается ситуация с Мамаду Майем, и он приглашен на заседание дисциплинарного комитета. Если игрок будет признан виновным в серьезном нарушении правил игры, он может пропустить три матча.
Напомним, что в прошедшем воскресенье в матче Май применил грубую силу по отношению к игроку команды «Ростов» Константину Кучаеву. Этот инцидент произошел в первом тайме, и в результате Май был удален с поля.
Команда «Ростов» одержала минимальную победу над соперником благодаря голу Тимура Сулейманова, оставаясь в большинстве. Также Константин Кучаев в своем заявлении отметил, что ему повезло, что он не получил травму.
В настоящее время дисциплинарный комитет полностью изучает этот случай, и окончательное решение будет объявлено в ближайшее время.
Причина перерыва 9-го тура чемпионата Аргентины стала известна
В чемпионате Аргентины по футболу объявлен неожиданный перерыв. Об этом сообщает Zamin.uz. Матчи 9-го тура, запланированные на определённые даты, не будут проведены. Интересно, что игры 7-го и 8-го
Спорт Сегодня, 01:16
Belo'us: "Хаби Алонсо — идеальный тренер для «Ливерпуля»"
Футбольный эксперт Юрий Белоус высказал своё мнение о том, кто может стать подходящим тренером для клуба "Ливерпуль". Об этом сообщил Zamin.uz. Он подчеркнул свои размышления в интервью
Сафонов: Яркая игра и день рождения в Лиге чемпионов
Бывший нападающий сборной Франции Флоран Синама-Понгол высоко оценил выступления российского вратаря Матвея Сафонова в составе «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает издание
Спорт Сегодня, 00:25
Сборная России по футболу ищет соперника для товарищеских матчей
До весеннего сбора сборной России по футболу осталось менее месяца. Об этом сообщает Zamin.uz. Тем не менее, Российский футбольный союз (РФС) пока официально не объявил список соперников для
Спорт Сегодня, 00:05
Узбекские боксеры уверенно побеждают в Софии
В Софии, Болгария, продолжается 77-й международный боксерский турнир «Странджа», который проходит в напряжённой и бескомпромиссной борьбе. Об этом сообщает Zamin.uz. В этом престижном соревновании
Спорт Сегодня, 00:01
Бернарду Силва летом покинет "Манчестер Сити"
Бернарду Силва может покинуть команду «Манчестер Сити» после окончания текущего сезона. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. По данным источника, «горожане» не планируют