Jakomo Raspadori Atletiko Madridga besh yillik shartnoma bilan o‘tdi
25 yoshli hujumchi Jakomo Raspadori Madridning Atletiko jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik futbolchi besh yillik shartnoma imzoladi. Ikki yirik Yevropa klubi o‘rtasidagi ushbu kelishuvning qiymati 22 million yevroga baholanmoqda.
Jakomo Raspadori so‘nggi uch mavsum davomida Neapolning Napoli klubida o‘ynagan. U dastlab 2022-2023 yilgi mavsumda ijarada bo‘lib, keyin 2023 yilda Napoli bilan doimiy shartnoma imzolagan.
Raspadori Napoli safida jami 109 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu uchrashuvlarda u raqib darvozasiga 18 ta gol urdi va 10 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Shuningdek, Jakomo Raspadori Italiya terma jamoasida ham faol ishtirok etgan. U milliy jamoa tarkibida 40 o‘yinda maydonga tushgan va 9 ta gol muallifi bo‘lgan.
Raspadorining yangi jamoasi Atletiko Madrid Yevropaning eng kuchli klublaridan biri hisoblanadi. Uning ushbu klubga o‘tishi nafaqat futbolchi uchun, balki Atletiko Madrid uchun ham muhim voqea bo‘ldi.

Джакомо Распадори подписал пятилетний контракт с Атлетико Мадрид
25-летний нападающий Якобо Распадори перешел в мадридский Атлетико. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский футболист подписал пятилетний контракт. Стоимость этого соглашения между двумя крупными европейскими клубами оценивается в 22 миллиона евро.
Якобо Распадори играл за неаполитанский Наполи в течение последних трех сезонов. Сначала он был в аренде в сезоне 2022-2023, а затем в 2023 году подписал постоянный контракт с Наполи.
Распадори провел в составе Наполи в общей сложности 109 официальных матчей. В этих встречах он забил 18 голов и сделал 10 голевых передач.
Кроме того, Якобо Распадори активно участвовал в сборной Италии. Он выходил на поле в 40 матчах за национальную команду и стал автором 9 голов.
Новая команда Распадори, Атлетико Мадрид, считается одним из сильнейших клубов Европы. Его переход в этот клуб стал важным событием как для футболиста, так и для Атлетико Мадрид.