Titov: “Spartak” uchun “Zenit”ga qarshi o‘yin hal qiluvchi bo‘ladi
Egor Titov Moskvaning “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich va uning murabbiylar shtabi uchun muhim bo‘ladigan uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi o‘yin jamoaning keyingi taqdiri uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega. Titovning ta’kidlashicha, agar “Spartak” g‘alaba qozonsa, bu klub uchun ijobiy voqea bo‘ladi.
Ammo boshqa natija qayd etilsa, ochkolar va turnir jadvalidagi holat jihatidan “Spartak” uchun bu juda og‘ir oqibatlarga olib kelishi mumkin. Ma’lumot uchun, “Spartak” Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumida muvaffaqiyatli ishtirok eta olmayapti.
Klub dastlabki to‘rt turda atigi to‘rt ochko to‘plagan. Jamoa ketma-ket uchta uchrashuvda g‘alaba qozona olmadi.
Bundan tashqari, ushbu mavsumda “Spartak” futbolchilari eng ko‘p qizil kartochka olgan jamoa hisoblanadi. “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv Premier-liganing beshinchi turi doirasida 16-avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Титов: “Спартак” для “Зенита” будет решающим матчем
Егор Титов высказал мнение о встрече, которая будет важна для главного тренера московского “Спартака” Деяна Станковича и его тренерского штаба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра между “Спартаком” и “Зенитом” имеет решающее значение для дальнейшей судьбы команды. Титов подчеркивает, что если “Спартак” одержит победу, это будет положительное событие для клуба.
Однако если будет зафиксирован другой результат, это может привести к очень тяжелым последствиям для “Спартака” с точки зрения очков и положения в турнирной таблице. Для справки, “Спартак” не может успешно участвовать в новом сезоне Российской Премьер-лиги.
Клуб набрал всего четыре очка в первых четырех турах. Команда не смогла одержать победу в трех подряд встречах.
Кроме того, в этом сезоне футболисты “Спартака” являются командой, получившей больше всего красных карточек. Встреча между “Спартаком” и “Зенитом” пройдет в рамках пятого тура Премьер-лиги 16 августа, в субботу.