Mashhur murabbiy Valeriy Gazzaev Rossiya Premer-ligasi klublari uchun ish haqi chegarasini joriy etish imkoniyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, bunday choralar ijobiy natija bermaydi. Gazzaevning aytishicha, sobiq futbolchi va murabbiy sifatida u ish haqi chegarasi Rossiya futbolining rivojlanishi va istiqboliga xizmat qilmasligiga ishonadi.
Murabbiyning fikriga ko‘ra, bu kabi cheklovlar futbolchilarning rag‘batini pasaytirishi, klublarning kuchayishiga to‘sqinlik qilishi mumkin. Bundan tashqari, ilgari murabbiy Gadjiev ham ish haqi chegarasi noqonuniy yo‘llarning ko‘payishiga olib kelishi mumkinligini ta’kidlagan edi.
Unga ko‘ra, bunday cheklovlar natijasida ayrim klublar ish haqini yashirin tarzda to‘lashga harakat qilishi ehtimoli bor. Hozirda Rossiya chempionati 2025/2026 yilgi mavsumining to‘rtinchi turi ortda qoldi.

Газзаев против предела зарплат в клубах РПЛ
Известный тренер Валерий Газзаев высказал свое мнение о возможности введения ограничения зарплат для клубов Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такие меры не принесут положительного результата. Газзаев считает, что как бывший футболист и тренер, он уверен, что ограничение зарплат не будет способствовать развитию и перспективам российского футбола.
По мнению тренера, такие ограничения могут снизить мотивацию игроков и помешать укреплению клубов. Кроме того, ранее тренер Гаджиев также подчеркивал, что ограничение зарплат может привести к увеличению незаконных методов.
По его словам, в результате таких ограничений некоторые клубы могут попытаться скрытно выплачивать зарплаты. В настоящее время чемпионат России завершил четвертый тур сезона 2025/2026.
В турнирной таблице команда "Локомотив" занимает первое место. По мнению специалистов, такие финансовые ограничения в футболе могут не дать ожидаемого результата.