“Kristal Pelas” futbol klubi boshqaruvi raisi Stiv Perish himoyachi Mark Gehining kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Gehining London klubi bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi. Matbuot xabarlariga ko‘ra, “Liverpul” klubi ushbu futbolchiga qiziqish bildirmoqda.
Stiv Perishning so‘zlariga ko‘ra, klubga yuqori saviyadagi futbolchilarni bepul qo‘yib yuborish noqulaylik tug‘diradi. Unga ko‘ra, yanvar oyida Mark Gehi bo‘yicha taklif bo‘lgan, biroq o‘sha vaqtda vaziyat boshqacha edi.
Perish, shuningdek, klub uchun yangi shartnoma tuzish yoki qandaydir kelishuvga erishish zarurligini ta’kidladi. U bu masalada yaqin orada aniq qaror qabul qilinishini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, joriy haftada “Kristal Pelas” jamoasi Angliya Superkubogi musobaqasida g‘alaba qozondi. Oliver Glasner boshchiligidagi jamoa “Liverpul” bilan o‘yinda 2:2 hisobida durang qayd etdi va penaltilar seriyasida zafar quchdi.
Shu tariqa, “Kristal Pelas” o‘z muxlislarini yangi yutuq bilan quvontirdi. Klub rahbariyatining so‘zlariga ko‘ra, jamoa kelajakda ham kuchli futbolchilarni saqlab qolishga harakat qiladi.

“Кристал Пелас” руководитель: Гехи может быть продан
Председатель правления футбольного клуба “Кристал Пэлас” Стив Перриш высказал свое мнение о будущем защитника Марка Геиха. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, действующий контракт Геиха с лондонским клубом продлится до середины 2026 года. По сообщениям прессы, клуб “Ливерпуль” проявляет интерес к этому футболисту.
Стив Перриш отметил, что отпускать высококлассных футболистов бесплатно создает неудобства для клуба. По его словам, в январе поступали предложения по Марку Геиху, однако тогда ситуация была иной.
Перриш также подчеркнул необходимость заключения нового контракта или достижения какого-либо соглашения для клуба. Он сообщил, что в ближайшее время будет принято конкретное решение по этому вопросу.
Напомним, на текущей неделе команда “Кристал Пэлас” одержала победу в соревновании за Суперкубок Англии. Команда под руководством Оливера Гласнера сыграла вничью с “Ливерпулем” со счетом 2:2 и одержала победу в серии пенальти.
Таким образом, “Кристал Пэлас” порадовал своих болельщиков новым достижением. По словам руководства клуба, команда будет стремиться сохранить сильных футболистов и в будущем.