Galliani: Rossiya klublaridan Birindelli uchun rasmiy taklif yo‘q
Ommaviy axborot vositalarida “Lokomotiv” va “Rubin” klublari “Montsa” jamoasi himoyachisi Samuele Birindelliga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu borada Italiya A Seriyasi “Montsa” klubi bosh direktori Adriano Galliani o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya klublaridan Samuele Birindelli bo‘yicha hech qanday rasmiy taklif kelmagan.
Samuele Birindelli hozirda 26 yoshda. Malakali mutaxassislar futbolchining transfer qiymatini 2,8 million yevro deb baholamoqda.
Uning “Montsa” bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi. Birindelli “Montsa” safida 91ta uchrashuvda maydonga tushgan.
U shu vaqt mobaynida uchta gol urgan va beshta samarali uzatma amalga oshirgan. Shu tariqa, futbolchi jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.
Ayni paytda “Montsa” rahbariyati futbolchini sotish yoki boshqa klubga o‘tkazish masalasida hech qanday rasmiy muzokara olib bormaganini ma’lum qilgan. Shu sababli, himoyachining kelajagi hozircha o‘zgarishsiz qolmoqda.

Галльяни: Официального предложения от российских клубов для Бириндилли нет
В средствах массовой информации появились сообщения о том, что клубы «Локомотив» и «Рубин» проявляют интерес к защитнику команды «Монца» Самуэле Биринделли. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу генеральный директор итальянского клуба Серии А «Монца» Адриано Галлиани высказал свое мнение. По его словам, от российских клубов не поступало никаких официальных предложений по Самуэле Биринделли.
Самуэле Биринделли сейчас 26 лет. Квалифицированные специалисты оценивают трансферную стоимость игрока в 2,8 миллиона евро.
Его действующий контракт с «Монца» продлится до середины 2026 года. Биринделли провел 91 матч за «Монца».
За это время он забил три гола и сделал пять результативных передач. Таким образом, игрок является одним из ключевых футболистов команды.
В настоящее время руководство «Монца» заявило, что не проводило никаких официальных переговоров о продаже футболиста или его переходе в другой клуб. Поэтому будущее защитника пока остается неизменным.