PSJ prezidenti Zabarnyy transferi haqida fikr bildirdi
PSJ klubi prezidenti Nasser Al-Xelaifi ukrainalik futbolchi Ilya Zabarnyy transferi bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himoyachi ilgari Angliyaning Bornmut jamoasida to‘p surgan va endilikda Fransiya poytaxti Parijga ko‘chib o‘tdi. Prezidentning so‘zlariga ko‘ra, klub tarkibni kuchaytirish ustida ishlashda davom etmoqda.
Ularning ta’kidlashicha, Zabarnyy transferi rasmiylashtirildi. Klub rahbari Zabarnyyni yuqori darajadagi himoyachi deb atadi va u PSJ loyihasining yanada kuchli bo‘lishiga hissa qo‘shishiga ishonch bildirdi.
Matbuot xabarlariga ko‘ra, 22 yoshli ukrainalik futbolchining transferi Parij jamoasiga 63 million yevroga tushdi. Zabarnyy bilan besh yilga mo‘ljallangan uzoq muddatli mehnat shartnomasi imzolangan.
Shu tariqa, PSJ jamoasi o‘z safini yangi iqtidorli futbolchi bilan to‘ldirdi va kelajakda yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda. Klub rahbariyati yangi futbolchidan katta umid qilmoqda.

Президент ПСЖ высказался о трансфере Заборного
Президент клуба ПСЖ Нассер Аль-Хелаифи высказал свое мнение о трансфере украинского футболиста Ильи Заборного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник ранее играл за английский клуб Борнмут и теперь перебрался в столицу Франции Париж. По словам президента, клуб продолжает работать над усилением состава.
По их словам, трансфер Заборного оформлен. Руководитель клуба назвал Заборного защитником высокого уровня и выразил уверенность, что он внесет вклад в дальнейшее укрепление проекта ПСЖ.
Согласно сообщениям прессы, трансфер 22-летнего украинского футболиста обошелся парижскому клубу в 63 миллиона евро. С Заборным подписан долгосрочный контракт на пять лет.
Таким образом, команда ПСЖ пополнила свои ряды новым талантливым футболистом и стремится к высоким результатам в будущем. Руководство клуба возлагает большие надежды на нового игрока.