Titov: Batrakovni yulduz deb atashga hali erta
Rossiya milliy terma jamoasi va Moskvaning “Spartak” klubi sobiq futbolchisi Egor Titov Moskvaning “Lokomotiv” jamoasi safida to‘p surayotgan 20 yoshli yarim himoyachi Aleksey Batrakovning o‘yiniga oid fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda bo‘lib o‘tgan derbida Batrakov uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Titovning ta’kidlashicha, Batrakovni hali erta yulduz deb atash mumkin emas.
U ikki, uch yoki to‘rt mavsum davomida barqaror o‘yin ko‘rsatsa, shundagina uning imkoniyatlari to‘liq namoyon bo‘ladi. Agar Batrakov shu tarzda o‘ynashda davom etsa, uni yirik Yevropa klublari ham e’tiborga olishi mumkin.
Hozirda Batrakov Rossiya oliy ligasining eng yaxshi to‘purarlaridan biri hisoblanadi. To‘rt turdan so‘ng u olti marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Yarim himoyachi sifatida maydonda faol harakat qilib, jamoasiga muhim gollar kiritmoqda. Mutaxassislar uning o‘sishi va rivojlanishini kuzatib bormoqda.

Титов: Пока рано называть Батракова звездой
Бывший футболист сборной России и московского клуба «Спартак» Егор Титов поделился мнением о 20-летнем полузащитнике Алексея Батракова, который играет за московский клуб «Локомотив». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На недавнем дерби Батраков смог забить три гола. По словам Титова, называть Батракова звездой пока рано.
Если он будет показывать стабильную игру в течение двух, трех или четырех сезонов, только тогда его возможности полностью раскроются. Если Батраков продолжит играть в таком духе, его могут заметить крупные европейские клубы.
В настоящее время Батраков считается одним из лучших бомбардиров российской премьер-лиги. После четырех туров он шесть раз поразил ворота соперников.
Как полузащитник, он активно действует на поле и забивает важные голы для своей команды. Специалисты следят за его ростом и развитием.
Результаты Батракова привлекают внимание футбольного сообщества. Говорят, что в будущем он может достичь еще более высоких результатов.