Batrakov Yevropaga o‘tishga tayyormi? Mutaxassis fikri
Sobiq “Sevilya” jamoasi bosh murabbiyi Dmitriy Cheryshev “Lokomotiv” klubi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning istiqbollari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, yaqinda Batrakovning o‘yinida biroz pasayish kuzatilgan edi, biroq hozirda u yana yuqori darajaga qaytdi. Cheryshevning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov Yevropa klublariga o‘tishi yoki o‘tmasligi hozircha noma’lum.
Biroq u yaxshi jamoalardan taklif tushsa, har bir futbolchi o‘z imkoniyatini sinab ko‘rishi kerakligini ta’kidlaydi. Yangi mavsumda Rossiya oliy ligasida 20 yoshli Batrakov to‘rt uchrashuvda oltita gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natija yosh futbolchining salohiyati va mehnatini ko‘rsatadi. “Lokomotiv” klubi bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan.
Mutaxassislarning bahosiga ko‘ra, Transfermarkt portali Batrakovning transfer qiymatini 12 million yevro atrofida belgilagan. Shu tariqa, yosh futbolchi nafaqat o‘z jamoasida, balki xalqaro maydonda ham e’tiborga loyiq natijalar ko‘rsatmoqda.

Батраков готов к переходу в Европу? Мнение специалиста
Бывший главный тренер «Севильи» Дмитрий Черышев высказал свое мнение о перспективах полузащитника клуба «Локомотив» Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, недавно в игре Батракова наблюдалось небольшое падение, однако сейчас он снова вернулся на высокий уровень. По словам Черышева, пока неизвестно, перейдет ли Батраков в европейские клубы или нет.
Тем не менее, он подчеркивает, что если поступят предложения от хороших команд, каждый футболист должен попробовать свои силы. В новом сезоне в Российской Премьер-Лиге 20-летний Батраков смог забить шесть голов в четырех матчах.
Этот результат демонстрирует потенциал и трудолюбие молодого футболиста. Трудовой контракт, заключенный с клубом «Локомотив», рассчитан до 2029 года.
По оценкам экспертов, портал Transfermarkt оценил трансферную стоимость Батракова примерно в 12 миллионов евро. Таким образом, молодой футболист показывает достойные результаты не только в своей команде, но и на международной арене.