Koloskov: Zenit muammosi boshqaruvda, emas mashg‘ulotda
Rossiya futbol ittifoqining faxriy prezidenti Vyacheslav Koloskov “Zenit” jamoasi muammolari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, “Zenit” jamoasining o‘yini hozircha ishonchli emasligi sababini tushunmayapti, chunki tarkibda yuqori saviyadagi futbolchilar jamlangan. Koloskovning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning asosiy muammosi mashg‘ulot jarayonida emas, balki boshqaruvda bo‘lishi mumkin.
U bu masalani murabbiylar shtabi hal qilishi zarurligini aytdi. Ayni paytda “Zenit” Rossiya chempionatida to‘rtta o‘yin o‘tkazib, besh ochko jamg‘argan va turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi, beshinchi turda jamoa Sergey Semak boshchiligida Moskvaning “Spartak” klubi bilan uchrashadi. Mutaxassisning fikricha, “Zenit” kuchli futbolchilarga ega bo‘lsa-da, natijalar kutilganidek emas.
Shu sababli, jamoa ichidagi boshqaruv masalalariga alohida e’tibor qaratish lozim. Koloskov, murabbiylar va rahbariyat bu muammoni tez fursatda bartaraf etishi kerakligini ta’kidladi.

Колосков: Проблема Зенита в управлении, а не в тренировках
Почетный президент Российского футбольного союза Вячеслав Колосков высказал свое мнение о проблемах команды "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он не понимает, почему игра "Зенита" пока не вызывает доверия, так как в составе собраны футболисты высокого уровня. По словам Колоскова, основная проблема команды может заключаться не в процессе тренировок, а в управлении.
Он отметил, что эту проблему необходимо решить тренерскому штабу. В настоящее время "Зенит" провел четыре игры в чемпионате России, набрав пять очков и занимая восьмое место в турнирной таблице.
В следующем, пятом туре команда под руководством Сергея Семака встретится с московским клубом "Спартак". По мнению специалиста, несмотря на наличие сильных футболистов, результаты "Зенита" не соответствуют ожиданиям.
Поэтому необходимо уделить особое внимание вопросам управления внутри команды. Колосков подчеркнул, что тренеры и руководство должны быстро устранить эту проблему.