Dmitriev: Chap qanotda raqobat va o‘zini ko‘rsatish istagi
Spartak futbol jamoasining chap qanot hujumchisi Igor Dmitriev o‘zining jamoadoshi Markinyos bilan bo‘layotgan raqobat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dmitrievning so‘zlariga ko‘ra, u deyarli har doim chap qanot hujumchisi sifatida maydonga tushgan. Biroq, u o‘n yoshgacha hujumchi sifatida ham harakat qilgan.
Dmitrievning aytishicha, hozirda uning asosiy raqibi aynan chap qanotda Markinyos hisoblanadi. Markinyos o‘tgan mavsumda jamoaning eng yaxshi futbolchisi deb topilganini yaxshi tushunaman, deydi Dmitriev.
Shunga qaramasdan, men har bir mashg‘ulotda va har bir o‘yinda o‘zimni ko‘rsatishga harakat qilaman, — deya ta’kidladi futbolchi. Igor Dmitriev o‘tgan yil yozda Spartak jamoasiga qo‘shilgan edi.
Biroq, 2024/2025 yilgi mavsumni u ijarada “Krylya Sovetov” jamoasida o‘tkazdi. Joriy mavsumda 21 yoshli futbolchi poytaxt jamoasi safida to‘rt uchrashuvda maydonga tushdi va ikki bor golli uzatma berdi.
Shu tariqa, Dmitriev Spartak jamoasida o‘z o‘rnini topishga harakat qilmoqda va har bir imkoniyatdan unumli foydalanishga intilmoqda. Uning asosiy maqsadi jamoa tarkibida muntazam o‘yin amaliyotiga ega bo‘lish va o‘zini namoyon etishdan iborat.

Дмитриев: Конкуренция и желание проявить себя на левом фланге
Левый нападающий футбольной команды Спартак Игорь Дмитриев высказал свое мнение о конкуренции с товарищем по команде Маркиньосом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дмитриева, он почти всегда выходил на поле в качестве левого нападающего. Однако до десяти лет он также играл в нападении.
Дмитриев утверждает, что его основным соперником на данный момент является именно Маркиньос на левом фланге. Я хорошо понимаю, что Маркиньос был признан лучшим игроком команды в прошлом сезоне, говорит Дмитриев.
Тем не менее, я стараюсь проявить себя на каждой тренировке и в каждой игре, — подчеркивает футболист. Игорь Дмитриев присоединился к команде Спартак прошлым летом.
Однако в сезоне 2024/2025 он провел в аренде в команде "Крылья Советов". В текущем сезоне 21-летний футболист вышел на поле в четырех матчах столичной команды и сделал два голевых паса.
Таким образом, Дмитриев пытается найти свое место в команде Спартак и стремится эффективно использовать каждую возможность. Его основной целью является регулярная игровая практика в составе команды и проявление себя.