Zorin: Stankovichsizlik Spartak o‘yiniga salbiy ta’sir qildi
Poytaxtning Spartak jamoasi yarim himoyachisi Daniil Zorin jamoa bosh murabbiyi Dejan Stankovichning diskvalifikatsiyasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis kubok uchrashuvini Maxachqal’aning Dinamo jamoasiga qarshi tribuna tomoshabinlari qatoridan kuzatishga majbur bo‘ldi. Zorinning so‘zlariga ko‘ra, barcha futbolchilar Stankovichning hissiyotlari va ko‘rsatmalariga o‘rganib qolgan.
U vaqti-vaqti bilan o‘yinga o‘zgarish kiritishi mumkin, uning maydon chetida bo‘lmagani esa jamoaning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Spartak va Dinamo jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Penaltilar seriyasida Dinamo jamoasi aniqroq harakat qilib, g‘alabani qo‘lga kiritdi. Hozirda Dinamo guruhda 5 ochko bilan yetakchilik qilmoqda.
Spartak hisobida esa 4 ochko mavjud. Pari NN va Rostov jamoalari birinchi o‘yindan so‘ng ochko to‘play olmadi.
Uchrashuv natijalari guruhdagi vaziyatga jiddiy ta’sir ko‘rsatdi. Keyingi o‘yinlarda jamoalar o‘z imkoniyatlarini yaxshilash uchun harakat qilishlari kutilmoqda.

Зорин: Станковичность негативно сказалась на игре Спартака
Полузащитник столичного Спартака Даниил Зорин высказал свое мнение о дисквалификации главного тренера команды Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист был вынужден наблюдать за кубковым матчем против команды Динамо из Махачкалы с трибуны. По словам Зорина, все футболисты привыкли к эмоциям и указаниям Станковича.
Он может время от времени вносить изменения в игру, а его отсутствие на краю поля негативно сказалось на игре команды. Матч между Спартаком и Динамо завершился со счетом 1:1.
В серии пенальти команда Динамо действовала точнее и одержала победу. В настоящее время Динамо лидирует в группе с 5 очками.
У Спартака на счету 4 очка. Пари НН и Ростов не смогли набрать очки после первого матча.
Результаты встречи серьезно повлияли на ситуацию в группе. В следующих играх команды ожидается, что будут стараться улучшить свои шансы.