Viktor Lindelofga “Selta” va “Bayer” klublari qiziqmoqda
Markaziy himoyachi Viktor Lindelof faoliyatini Ispaniya chempionatida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ayni paytda “Selta” klubi sobiq “Manchester Yunayted” futbolchisini o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirmoqda. Shuningdek, 31 yoshli shved futbolchisi Germaniyaning “Bayer” (Leverkuzen) jamoasi radariga ham tushgan.
Mazkur klubni ilgari “Manchester Yunayted” bosh murabbiyi bo‘lgan Erik ten Hag boshqarib kelmoqda. Viktor Lindelof hozirda erkin agent hisoblanadi.
Uning “Manchester Yunayted” bilan tuzgan shartnomasi iyul oyining boshida yakuniga yetgan. U ingliz klubida 2017 yil yozidan buyon to‘p surib kelgan edi.
O‘tgan mavsum Ispaniya chempionatida “Selta” jamoasi yettinchi o‘rinni egalladi. Yangi mavsumning birinchi turida, 17 avgust kuni “Selta” o‘z maydonida “Xetafe” klubiga qarshi bahs olib boradi.
Klub hozirda tarkibini mustahkamlash maqsadida yangi futbolchilarni jalb qilish ustida ish olib bormoqda. Viktor Lindelof esa o‘zining keyingi faoliyatini qaysi jamoada davom ettirishini hali aniq belgilamagan.

Виктором Линдёлом интересуются клубы «Сельта» и «Байер»
Центральный защитник Виктор Линделёф может продолжить свою карьеру в испанском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время клуб “Сельта” проявляет интерес к бывшему футболисту “Манчестер Юнайтед”. Также 31-летний шведский футболист попал в радар немецкой команды “Байер” (Леверкузен).
Этот клуб ранее возглавлял Эрик тен Хаг, который был главным тренером “Манчестер Юнайтед”. Виктор Линделёф сейчас является свободным агентом.
Его контракт с “Манчестер Юнайтед” истек в начале июля. Он играл за английский клуб с лета 2017 года.
В прошлом сезоне команда “Сельта” заняла седьмое место в испанском чемпионате. В первом туре нового сезона, 17 августа, “Сельта” проведет матч против клуба “Хетафе” на своем поле.
Клуб в настоящее время работает над привлечением новых футболистов с целью укрепления состава. Виктор Линделёф пока не определился, в какой команде продолжит свою карьеру.