Stankovich “Zenit”ga qarshi o‘yindan so‘ng isteʼfoga chiqishi mumkin
Unga ko‘ra, bu voqea Rossiya chempionati beshinchi turidan keyin, yaʼni “Zenit” bilan bo‘ladigan uchrashuvdan so‘ng sodir bo‘lishi mumkin. Hozirda “Spartak” to‘rt tur davomida atigi bir marta g‘alaba qozongan va jami to‘rt ochko jamg‘argan.
Gasilinning fikricha, Stankovich uchun “Zenit”ga qarshi o‘yin hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘ladi. Agar “Spartak” ushbu uchrashuvda g‘alaba qozona olmasa, Stankovich jamoani tark etishi ehtimoli katta.
Ekspertning taʼkidlashicha, Stankovichning o‘z lavozimida qolishi uchun faqat g‘alaba zarur. Gasilin shuningdek, “Zenit”ning g‘alabasi “Spartak” uchun ham foydali bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Chunki u “Spartak” jamoasiga serbiyalik mutaxassisdan voz kechish va yangi murabbiy bilan ishlash vaqti kelganini taʼkidladi. Avvalroq “Spartak” rahbariyati Stankovichga vaziyatni yaxshilash uchun uchdan besh tagacha o‘yin imkoniyati bergan edi.
Shu o‘yinlarning ikkitasi allaqachon muvaffaqiyatsiz yakunlangan. “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv 16-avgust kuni “Spartak”ning uy stadionida bo‘lib o‘tadi.

Станкович может уйти в отставку после матча с "Зенитом"
Бывший нападающий «Зенита» Алексей Гасилин предсказал отставку главного тренера московского «Спартака» Деянa Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это событие может произойти после пятого тура чемпионата России, то есть после матча с «Зенитом». В настоящее время «Спартак» одержал всего одну победу за четыре тура и набрал в общей сложности четыре очка.
По мнению Гасилина, игра против «Зенита» будет иметь решающее значение для Станковича. Если «Спартак» не сможет одержать победу в этом матче, вероятность того, что Станкович покинет команду, велика.
Эксперт отметил, что для того, чтобы Станкович остался на своем посту, необходима только победа. Гасилин также сказал, что победа «Зенита» может быть полезна и для «Спартака».
Поскольку он подчеркнул, что команде «Спартак» пришло время отказаться от сербского специалиста и работать с новым тренером. Ранее руководство «Спартака» дало Станковичу от трех до пяти матчей для улучшения ситуации.
Из этих матчей два уже завершились неудачно. Матч между «Спартаком» и «Зенитом» состоится 16 августа на домашнем стадионе «Спартака».