пасмурно ветер 0.3 м/с, ЮЗ
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike jamoa oldidagi vazifalar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Parij klubi 2025-2026 yilgi mavsumda barcha sovrinlar uchun kurash olib borishga qat’iy bel bog‘lagan. Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, jamoa har bir sovrinni qo‘lga kiritishga tayyor bo‘lishni istaydi.
U barcha futbolchilar va murabbiylar shtabi PSJ barcha musobaqalarda g‘alaba qozonishiga ishonishini ta’kidladi. Enrike bu natija jamoaning tarixda o‘z o‘rnini mustahkamlashiga xizmat qilishini aytdi.
Shuningdek, u o‘tgan yilgi muvaffaqiyatlarni takrorlash jamoaga alohida ruh va motivatsiya berishini qayd etdi. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda PSJ Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, Fransiya superkubogi hamda Chempionlar ligasida g‘olib chiqqan edi.
Jamoa barcha asosiy turnirlarda eng yaxshi natijalarga erishdi va muxlislar ishonchini oqladi. Shu haftada PSJ UEFA Superkubogi uchun bahsda maydonga tushadi.
Parij klubi ushbu sovrinni ham qo‘lga kiritish imkoniyatiga ega. Uchrashuvda PSJ Angliyaning Tottenhem jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Луис Энрике: ПСЖ нацелился на все трофеи
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказал свое мнение о задачах команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, парижский клуб твердо намерен бороться за все трофеи в сезоне 2025-2026. По словам тренера, команда хочет быть готовой к завоеванию каждого трофея.
Он подчеркнул, что все футболисты и тренерский штаб верят в победу ПСЖ во всех соревнованиях. Энрике сказал, что этот результат поможет команде укрепить свое место в истории.
Кроме того, он отметил, что повторение успехов прошлого года придаст команде особый дух и мотивацию. Для справки, в прошлом сезоне ПСЖ стал победителем чемпионата Франции, Кубка Франции, Суперкубка Франции и Лиги чемпионов.
Команда добилась лучших результатов во всех основных турнирах и оправдала доверие болельщиков. На этой неделе ПСЖ выйдет на поле в матче за Суперкубок УЕФА.
Парижский клуб также имеет возможность завоевать этот трофей. В матче ПСЖ сыграет против английского клуба Тоттенхэм.