Sobiq mashhur futbolchi Aleksandr Mostovoy Dejan Stankovichning kelajagi haqida berilgan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Selta” jamoasining sobiq futbolchisi bu masala uni umuman qiziqtirmasligini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, futbol sohasida ishlayotgan mutaxassislar haqida fikr bildiradiganlar ko‘pincha o‘zlari futbol o‘ynamagan bo‘ladi.
Shu sababli, Mostovoyning fikricha, futbolimizda muammolar mavjud. Mostovoy shunday dedi: “Bu masala meni umuman qiziqtirmaydi.
Kimdir mening fikrimni eshitadimi? Bizda futbol sohasidagi insonlarning fikriga quloq solinmaydi.
Futboldan yiroq bo‘lganlar ko‘proq fikr bildiradi. Shu sababli, futbolimiz ham shunday ahvolda.” Hozirda “Spartak” Rossiya chempionati turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.
Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa so‘nggi to‘rt turda atigi to‘rt ochko jamg‘ardi. “Spartak”ning navbatdagi o‘yini shanba, 16-avgust kuni o‘z maydonida “Zenit”ga qarshi bo‘lib o‘tadi.

Mostovoy: Будущее Станковича меня совершенно не интересует
Бывший знаменитый футболист Александр Мостовой ответил на вопрос о будущем Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший игрок команды "Сельта" сказал, что этот вопрос его совершенно не интересует. По его словам, часто те, кто высказывает мнение о специалистах в футболе, сами не играли в футбол.
По этой причине, по мнению Мостового, в нашем футболе есть проблемы. Мостовой сказал: "Этот вопрос меня совершенно не интересует.
Кто-то услышит мое мнение? У нас не слушают мнения людей, работающих в футболе.
Те, кто далеки от футбола, чаще высказывают мнение. Поэтому наш футбол тоже в таком состоянии." В настоящее время "Спартак" занимает 11-е место в таблице чемпионата России.
Команда под руководством Деяна Станковича за последние четыре тура набрала всего четыре очка. Следующий матч "Спартак" проведет в субботу, 16 августа, на своем поле против "Зенита".