Guberniyev Spartak uchun ikki murabbiyni taklif qildi
Taniqli sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyevning fikricha, Spartak jamoasiga yangi bosh murabbiy kerak. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda ushbu jamoani serbiyalik Dejan Stankovich boshqarib kelmoqda. Yaqinda Spartak o‘z maydonida Rossiya Kubogi doirasida Mahachqalalik Dinamoga penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘ldi.
O‘yinda asosiy vaqt 1:1 hisobida yakunlangan. Hozirda Spartak Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida faqat 11-o‘rinda bormoqda.
Guberniyevning ta’kidlashicha, Spartakda murabbiylik vazifasini Andrey Talalayev yoki Igor Shalimov ham bajara oladi. U Stankovichni imkon qadar tezroq almashtirish kerakligini bildirgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Talalayev hozir Baltika jamoasida ishlamoqda va Spartakka qaytishi ehtimoli kam. Agar bu amalga oshmasa, Guberniyevning fikricha, Igor Shalimov ham Spartakni boshqarishga qodir.
Biroq u yana boshqa kutilmagan nomzod taklif qilinishi mumkinligini ham aytib o‘tgan. Hozirda Andrey Talalayev boshchiligidagi Baltika jamoasi Premyer-ligada beshinchi o‘rinda bormoqda.
Igor Shalimov esa Fakel jamoasini boshqaradi. Bu klub Rossiya futbolining ikkinchi divizionida ishtirok etmoqda.

Губерниев предложил двух тренеров для Спартака
По мнению известного спортивного комментатора Дмитрия Губерниева, команде Спартак нужен новый главный тренер. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время эту команду возглавляет серб Деян Станкович. Недавно Спартак на своем поле в рамках Кубка России уступил махачкалинскому Динамо в серии пенальти.
Основное время матча завершилось со счетом 1:1. В настоящее время Спартак занимает только 11-е место в таблице Российской Премьер-лиги.
Губерниев отметил, что обязанности тренера Спартака могут выполнять Андрей Талалаев или Игорь Шалимов. Он заявил, что Станковича нужно заменить как можно скорее.
По его словам, Талалаев сейчас работает в команде Балтика, и вероятность его возвращения в Спартак мала. Если этого не произойдет, по мнению Губерниева, Игорь Шалимов также способен возглавить Спартак.
Однако он также отметил, что может быть предложена и другая неожиданная кандидатура. В настоящее время команда Балтика под руководством Андрея Талалаева занимает пятое место в Премьер-лиге.
Игорь Шалимов же управляет командой Факел. Этот клуб участвует во втором дивизионе российского футбола.