PSJ klubi yarim himoyachisi Uorren Zair-Emeri o‘zining kelajagi borasida qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyaning mashhur L’Equipe nashri xabariga ko‘ra, 19 yoshli futbolchi jamoani tark etish variantini ko‘rib chiqmayapti. U asosiy tarkibdagi o‘rnini yo‘qotganiga qaramay, klubda qolishni ma’qul ko‘rmoqda.
Zair-Emeri o‘z ustida ishlashda davom etib, tez orada yaxshi sport formasiga kirishiga ishonmoqda va asosiy tarkibdagi raqobatbardosh yarim himoyachilar bilan bellasha olishiga umid qilmoqda. Uorren Zair-Emeri PSJ asosiy jamoasi safida hozirgacha 129 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushgan.
Ushbu uchrashuvlarda u sakkizta gol urgan va to‘qqizta golli uzatma amalga oshirgan. Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, yosh futbolchining transfer qiymati 55 million yevroga teng.
Shu sababli, Zair-Emeri kelgusida ham PSJ safida o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun harakat qilishda davom etadi.

Зайр-Эмери решил остаться в ПСЖ, не уходит
Полузащитник ПСЖ Уоррен Зайр-Эмери принял решение о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации известного французского издания L’Equipe, 19-летний футболист не рассматривает вариант покинуть команду. Несмотря на то, что он потерял место в основном составе, он предпочитает остаться в клубе.
Зайр-Эмери продолжает работать над собой и надеется вскоре вернуться в хорошую спортивную форму и сможет конкурировать с полузащитниками основного состава. Уоррен Зайр-Эмери до сих пор сыграл 129 официальных матчей за основную команду ПСЖ.
В этих встречах он забил восемь голов и сделал девять голевых передач. По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость молодого футболиста составляет 55 миллионов евро.