Chelsi futbolchilarga Jahon chempionligi uchun mukofot berdi
Londonning Chelsi klubi Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati g‘alabasidan so‘ng o‘z futbolchilarini mukofot bilan rag‘batlantirishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turnir finalida Chelsi jamoasi raqibi Parij Sen-Jermen ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi va uchta javobsiz gol urdi. The Athletic nashrining xabariga ko‘ra, klub futbolchilarga mukofot sifatida 11,4 million funt sterling ajratgan.
Ushbu mablag‘ turnirda ishtirok etgan barcha futbolchilar o‘rtasida taqsimlanadi. Natijada har bir futbolchi 500 ming dollardan ortiq pul oladi.
Yangi mavsumda Angliya Premer-ligasi doirasida Londonning Chelsi klubi birinchi turda o‘z maydonida Kristal Pelas jamoasini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv 17 avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Chelsi klubi o‘z futbolchilarining mehnatini qadrlab, ularni moddiy rag‘batlantirish orqali jamoa ruhini yanada mustahkamlashga intilmoqda. Klub rahbariyati bu kabi mukofotlar futbolchilarning natijalarga erishishda motivatsiyasini oshirishiga ishonadi.

Челси вручил футболистам награду за чемпионство мира
Лондонский клуб Челси решил поощрить своих футболистов наградами после победы на чемпионате мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В финале турнира команда Челси одержала крупную победу над Париж Сен-Жермен, забив три безответных гола. По информации издания The Athletic, клуб выделил футболистам 11,4 миллиона фунтов стерлингов в качестве награды.
Эти средства будут распределены между всеми футболистами, участвовавшими в турнире. В результате каждый игрок получит более 500 тысяч долларов.
В новом сезоне в рамках Английской Премьер-лиги лондонский Челси в первом туре примет команду Кристал Пэлас на своем поле. Этот матч запланирован на 17 августа.
Клуб Челси ценит труд своих футболистов и стремится укрепить командный дух через материальное поощрение. Руководство клуба уверено, что такие награды повысят мотивацию футболистов к достижению результатов.