Demenko: Karpin iste’fosi hozircha kutilmaydi
Rossiyalik sobiq futbolchi va futbol bo‘yicha ekspert Maksim Demenko Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpinning iste’foga chiqishi ehtimolini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubda hozircha jiddiy muammolar yo‘qligini ta’kidladi. Demenkoga ko‘ra, «Dinamo» zaxira o‘yinchilari ba’zi jihatlarda zaifroq bo‘lishiga qaramay, «Krasnodar» yosh futbolchilari yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda.
U «Gazeta.Ru» nashriga bergan intervyusida aynan «Krasnodar» jamoasining yosh futbolchilari o‘zini yaxshi namoyon qilganini aytdi. Hozirda «Dinamo» Rossiya chempionatining o‘rta pog‘onasida joylashgan.
So‘nggi o‘yinda esa «Dinamo» «Krasnodar»ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu o‘yin FONBET Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turi doirasida bo‘lib o‘tdi.
O‘yinda asosiy tarkib o‘rniga ko‘proq zaxira futbolchilari maydonga tushdi. Shunday qilib, jamoada ayrim muammolar mavjud bo‘lsa-da, umumiy holat barqaror hisoblanadi.

Деменкo: Отставка Карпина пока не ожидается
Бывший российский футболист и эксперт по футболу Максим Деменкo оценил вероятность отставки главного тренера московского «Динамо» Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что в клубе пока нет серьёзных проблем. По мнению Деменкo, несмотря на то, что запасные игроки «Динамо» в некоторых аспектах слабее, молодые футболисты «Краснодара» показывают хорошую игру.
В интервью изданию «Газета.Ru» он отметил, что именно молодые игроки «Краснодара» проявили себя хорошо. В настоящее время «Динамо» занимает средние позиции в чемпионате России.
В последнем матче «Динамо» проиграло «Краснодару» со счётом 0:4. Эта игра прошла в рамках второго тура группового этапа Кубка ФОНБЕТ.
В матче на поле вышло больше запасных игроков вместо основных. Таким образом, несмотря на некоторые проблемы в команде, общая ситуация считается стабильной.