Spartak Ugalde narxini kelajak foizi bilan tushiradi
“Spartak” jamoasining hujumchisi Manfred Ugalde “Feyenoord” klubi tomonidan qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Moskva klubi Ugaldening narxini 25 million yevrodan 20 million yevroga tushirishga tayyor, ammo bu faqat kelajakdagi transferdan “qizil-oq” jamoaga foiz ajratilishi sharti bilan amalga oshiriladi. Shu bilan birga, “Spartak” har qanday ijaraga berish taklifini rad etadi.
Muhim jihati shundaki, “Feyenoord” hozircha transfer summasini to‘liq bir martalik to‘lov bilan to‘lashga tayyor emas. 2025/2026 yilgi mavsumda Manfred Ugalde “Spartak” safida beshta o‘yinda maydonga tushgan, biroq hech qanday gol yoki assist bilan ajralib qolmagan.
Bu holat klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlarni yanada murakkablashtirishi mumkin. Futbolchining kelgusi faoliyati va transfer jarayonlari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar kelajakda aniq bo‘ladi.

Спартак Угальде снижает цену с учетом будущего процента
Нападающий команды «Спартак» Манфред Угальде вызывает интерес у клуба «Фейеноорд». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным сетевого издания «Евро-Футбол.Ру», московский клуб готов снизить цену на Угальде с 25 миллионов евро до 20 миллионов евро, но только при условии выделения процента «красно-белой» команде от будущего трансфера. При этом «Спартак» отвергает любые предложения по аренде.
Важно отметить, что «Фейеноорд» пока не готов выплатить сумму трансфера единовременно. В сезоне 2025/2026 Манфред Угальде провел за «Спартак» пять матчей, однако не отличился ни голами, ни результативными передачами.
Эта ситуация может усложнить соглашения между клубом и футболистом. Дополнительная информация о дальнейшей карьере игрока и процессе трансфера станет известна в будущем.