Demenko: Zenit Spartakdan ustun bo‘ladi
Rossiyalik sobiq futbolchi va ekspert Maksim Demenko Moskva “Spartak” hamda Sankt-Peterburg “Zenit” jamoalarining beshinchi turdagi o‘zaro o‘yini oldidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Lokomotiv”ga qarshi o‘yinda “Spartak” to‘rtta gol o‘tkazib yuborganini va jamoaning o‘yini yaxshi emasligini ta’kidladi. Demenkoga ko‘ra, ushbu o‘yinda “Zenit” favorit hisoblanadi.
Garchi “Zenit” oxirgi o‘yinda “Axmat”ga mag‘lub bo‘lgan bo‘lsa-da, jamoaning o‘yini yaxshi ekanligi qayd etildi. Eslatib o‘tish joizki, “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv 16 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
RPLning to‘rt turidan so‘ng, har ikki jamoa faqat to‘rt ochko jamg‘argan. Shuningdek, “Spartak” so‘nggi beshta o‘yinda faqat bir marta g‘alaba qozongan.

Деменкo: Зенит будет сильнее Спартака
Бывший российский футболист и эксперт Максим Деменко высказался перед матчем пятого тура между московским «Спартаком» и санкт-петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в матче против «Локомотива» «Спартак» пропустил четыре гола и игра команды оставляет желать лучшего. По мнению Деменко, в этой игре фаворитом является «Зенит».
Хотя «Зенит» в последнем матче проиграл «Ахмату», отмечается, что игра команды была хорошей. Напомним, что встреча между «Спартаком» и «Зенитом» состоится в субботу, 16 августа.
После четырех туров РПЛ обе команды набрали всего по четыре очка. Также «Спартак» выиграл лишь один из последних пяти матчей.