Gladilin: Stankovich mag‘lub bo‘lsa ham ishdan ketmaydi
Sobiq “Spartak” jamoasi murabbiyi Valeriy Gladilin “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga bergan intervyusida Dejan Stankovich va Sergey Semak o‘zaro to‘qnashuvda mag‘lub bo‘lsalar ham lavozimlarini saqlab qolishlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, ushbu o‘yinda Stankovich yoki Semakning taqdiri hal bo‘lmaydi. Har qanday natija qabul qilinadi, chunki raqiblar kuch jihatidan teng.
Shu bois, jamoalardan birining g‘alabasi kutilmagan hodisa yoki falokat bo‘lmaydi. Gladilin ta’kidlashicha, o‘yindan keyin Stankovich yoki Semak ishdan ketmaydi.
Rossiya Premyer Ligasi 5-tur doirasida “Spartak” va “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 16 avgust kuni Moskva shahrida o‘tkaziladi. Ushbu o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasini saytimiz orqali kuzatishingiz mumkin.

Gladilin: Станкович не уйдет с работы, даже если проиграет
Бывший тренер команды «Спартак» Валерий Гладилин в интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ru» заявил, что Деян Станкович и Сергей Семак сохранят свои должности, даже если проиграют в личном противостоянии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, судьба Станковича или Семака не решится в этой игре. Любой результат будет принят, так как соперники равны по силе.
Поэтому победа одной из команд не станет неожиданностью или катастрофой. Гладилин подчеркнул, что после матча ни Станкович, ни Семак не уйдут в отставку.
Встреча между командами «Спартак» и «Зенит» в рамках 5-го тура Российской Премьер-Лиги пройдет 16 августа в Москве. Текстовую онлайн-трансляцию этой игры вы можете отслеживать на нашем сайте.