Moskva "Spartak" jamoasining sobiq o‘yinchisi Valeriy Gladilin fikricha, Rossiya chempionatining beshinchi turida "Zenit"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda mag‘lubiyat "qizil-oq" jamoasi uchun katta falokat bo‘lmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, ko‘plab pozitsiyalarda "Spartak" "Zenit"dan zaifroq. Jamoada o‘yin borasida muammolar mavjud bo‘lib, katta rotatsiya amalga oshirilmoqda.
"Zenit" esa juda ambitsiyali raqib hisoblanadi. Shu sababli, "Zenit"ga yutqazish katta muammo deb hisoblanmaydi, deydi Gladilin.
Eslatib o‘tish lozimki, "Spartak" va "Zenit" jamoalari 16 avgust, shanba kuni Moskva shahrida Rossiya chempionatining beshinchi turi doirasida o‘zaro bahs olib boradilar. Hozirgi vaqtda har ikki klub to‘rt tur davomida atigi to‘rt ochko jamg‘argan bo‘lib, Rossiya Premer-ligasining o‘rtalarida joylashgan.
Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim bo‘lib, mavsum davomida o‘z o‘yinlarini yaxshilash imkoniyatini beradi. Shuningdek, jamoalarning hozirgi holati va o‘yin uslubi muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Гладилин: Если Спартак проиграет Зениту, это не катастрофа
По мнению бывшего игрока московского "Спартака" Валерия Гладилина, поражение в матче пятого тура чемпионата России против "Зенита" не станет большой катастрофой для команды "красно-белых". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в многих позициях "Спартак" слабее "Зенита". В команде есть проблемы с игрой, проводится большая ротация.
"Зенит" же считается очень амбициозным соперником. Поэтому поражение от "Зенита" не считается большой проблемой, — говорит Гладилин.
Напомним, что команды "Спартак" и "Зенит" встретятся 16 августа, в субботу, в Москве в рамках пятого тура чемпионата России. В настоящее время оба клуба набрали всего по четыре очка за четыре тура и занимают средние позиции в Российской Премьер-лиге.
Этот матч важен для команд и даст возможность улучшить свою игру в сезоне. Также текущее состояние и стиль игры команд внимательно отслеживаются болельщиками.