Homuxa: CSKA chempionlik uchun kuchli hujumchi kerak
Sobiq CSKA futbolchisi Dmitriy Homuxa Moskva klubining joriy mavsumda chempionlik uchun qanday ishlar qilishi kerakligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, jamoaning hujumchilari boshqa o‘yinchilarga nisbatan zaifroq ko‘rinadi, chunki ular har doim ham samarali harakat qilmaydi. Chempionlik uchun yuqori darajadagi hujumchi zarur, dedi mutaxassis «Sovetskiy sport» nashriga bergan intervyusida.
Homuxaning ta’kidlashicha, CSKA jamoasi xorijdan hujumchi izlashni ma’qul ko‘radi, chunki rossiyalik futbolchini xarid qilish ancha qimmatga tushadi. Rossiya Premyer Ligasi dastlabki to‘rt turida «qizil-ko‘k» jamoa sakkiz ochko to‘pladi.
Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Shunday qilib, jamoaning hujum liniyasini kuchaytirish va yuqori malakali futbolchini jalb qilish mavsumdagi muvaffaqiyat uchun muhim omil hisoblanadi.

Homuxa: ЦСКА нужен сильный нападающий для чемпионства
Бывший футболист ЦСКА Дмитрий Хомуха высказался о том, что московскому клубу нужно сделать в текущем сезоне для завоевания чемпионства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, нападающие команды выглядят слабее по сравнению с другими игроками, так как они не всегда действуют эффективно. Для чемпионства необходим нападающий высокого уровня, сказал специалист в интервью изданию «Советский спорт».
По словам Хомухи, команда ЦСКА предпочитает искать нападающего за границей, так как покупка российского футболиста обойдётся значительно дороже. В первых четырёх турах Российской Премьер-Лиги «красно-синие» набрали восемь очков.
Команда под руководством Фабио Челестини занимает четвёртое место в турнирной таблице. Таким образом, усиление линии атаки и привлечение высококвалифицированного футболиста является важным фактором для успеха в сезоне.