Shpilevskiy: G‘alaba jamoaning ishonchini oshiradi
«Pari NN» jamoasining bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy «Match TV»ga berilgan intervyusida «Rostov» jamoasi bilan bo‘lib o‘tadigan o‘yindan oldingi holat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi o‘yindan keyin faqat to‘rt kun vaqt o‘tganini, shu davr ichida jamoa tiklanib, o‘yinni tahlil qilganini ta’kidladi. Shpilevskiy bugungi o‘yinda maydonda kuchli va tayyor jamoani ko‘rishni istaydi hamda jarimalarsiz o‘yin bo‘lishiga umid bildiradi.
Murabbiy «Ford Boyard» kvestida ishtirok etish g‘oyasi qisman uning tashabbusi ekanini aytdi. U bu tadbir o‘yin oldidan jamoaning ruhiy holatini yaxshilashga xizmat qilganini, bu mashg‘ulotlardan ko‘ra ko‘proq foyda berganini ta’kidladi.
Shpilevskiy futbolchilarga bu o‘yin faqat o‘yin ekanligini, undan qo‘rqmaslik va uni sevib o‘ynash kerakligini aytganini bildirdi. Bugungi o‘yinda Mamadu Mayga asosiy tarkibda bo‘lmasligi sababini murabbiy Andrey Ivlyov va Tichichning so‘nggi o‘yinlardagi yaxshi natijalari bilan izohladi.
Shpilevskiy beshta o‘yinchining almashtirilishi jamoaga yangi kuch va yangilanish olib kelishini, bu o‘z navbatida jamoaning harakatini yaxshilashini ta’kidladi. U o‘yin oldidan ko‘p gapirish mumkinligini, ammo natijani maydonda ko‘rish kerakligini aytdi.
Shpilevskiy «Rostov» bilan bo‘ladigan o‘yinlar chempionat va kubokdagi o‘yinlar bilan teng ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi. Har bir o‘yin jamoaning ruhiy holatiga ta’sir qilishi sababli g‘alaba qozonish muhimligini aytdi.

Шпилевский: Победа повысит уверенность команды
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский в интервью «Матч ТВ» поделился мыслями о предстоящей игре с командой «Ростов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что после последнего матча прошло всего четыре дня, за это время команда восстановилась и проанализировала игру. Шпилевский хочет видеть на поле сильную и готовую команду и надеется на игру без штрафных санкций.
Тренер рассказал, что идея участия в квесте «Форд Боярд» частично была его инициативой. Он подчеркнул, что это мероприятие помогло улучшить моральное состояние команды перед игрой и принесло больше пользы, чем тренировки.
Шпилевский сообщил, что говорил с футболистами о том, что эта игра — всего лишь игра, не стоит бояться её, а нужно играть с удовольствием. Отсутствие Мамаду Майги в основном составе сегодня тренер объяснил хорошими результатами Андрея Ивлёва и Тичича в последних матчах.
Шпилевский подчеркнул, что замена пяти игроков принесёт команде новую энергию и обновление, что, в свою очередь, улучшит действия команды. Он отметил, что перед игрой можно много говорить, но результат нужно видеть на поле.
Шпилевский подчеркнул, что игры с «Ростовом» имеют равное значение с матчами чемпионата и кубка. Поскольку каждая игра влияет на моральное состояние команды, победа очень важна.