Stambulning «Galatasaray» jamoasi himoyachisi Derrick Kyonn poytaxtdagi «Spartak» klubi qiziqish doirasida bo‘lgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qizil-oq rangli jamoa futbolchini sotib olish uchun harakat qilgan, biroq o‘yinchi o‘z roziligini bermagan. Winner Galatasaray manbalarining xabar berishicha, 26 yoshli futbolchi Rossiya Premer-ligasiga ko‘chib o‘tishga qiziqmaydi.
Kyonn Germaniya chempionatiga transfer qilinishni afzal ko‘radi, u yerda uning xizmatlariga ikki jamoa qiziqish bildirgan. Derrick o‘tgan yilning qish mavsumida «Galatasaray» safiga qo‘shilgan.
Shu vaqtdan beri u Stambul jamoasi bilan 19 uchrashuvda maydonga tushib, bitta gol urgan va ikki golga assistentlik qilgan. Uning asosiy maqsadi faoliyatini Germaniya chempionatida davom ettirishdir.
«Spartak» klubining taklifiga javoban futbolchining rad javobi, uning kelajakdagi rejalari va transfer borasidagi istaklarini ko‘rsatadi. Derrick Kyonn o‘zining professional darajasini yanada oshirish uchun qulay va rivojlangan liga tanlashga intilmoqda.

Деррик Кионн отказался от предложения Спартака
Защитник стамбульского «Галатасарая» Деррик Кённ находился в сфере интересов столичного клуба «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Красно-белая команда пыталась приобрести футболиста, однако игрок не дал своего согласия. По информации источников Winner Galatasaray, 26-летний футболист не заинтересован в переходе в Российскую Премьер-лигу.
Кённ предпочитает трансфер в чемпионат Германии, где его услугами заинтересованы две команды. Деррик присоединился к «Галатасараю» в зимнее трансферное окно прошлого года.
С тех пор он провел 19 матчей за стамбульскую команду, забил один гол и отдал две результативные передачи. Его основная цель — продолжить карьеру в чемпионате Германии.
Отказ футболиста на предложение клуба «Спартак» отражает его планы на будущее и желание в вопросах трансфера. Деррик Кённ стремится выбрать комфортную и развитую лигу для дальнейшего повышения своего профессионального уровня.