Demenko Safonovning PSJda asosiy o‘rin uchun kurashini qo‘lladi
Sobiq Sankt-Peterburgning “Zenit” va poytaxtning “Spartak” jamoalarida o‘ynagan Maksim Demenko Fransiyaning “PSJ” klubidagi darvozabon Matvey Safonov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Matvey o‘zidan boshqa darvozabon bilan raqobatlashmoqchi ekanligini aytgan. Bu esa hozirgi vaziyatda Safonov uchun eng yaxshi variant hisoblanadi.
Keyingi natijalar vaqt o‘tishi bilan ma’lum bo‘ladi, dedi Demenko. So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, Parij jamoasi darvozaboni Janluiji Donnaruma bilan shartnoma yangilanmadi va u jamoani tark etadi.
Shu transfer oynasida jamoaga uning hamkasbi Lyuka Shevalye qo‘shildi. Murabbiy Luis Enrique Shevalyeni asosiy tarkib o‘yinchisi sifatida baholamoqda.
Bu o‘zgarishlar jamoaning darvozabonlar pozitsiyasidagi holatini sezilarli darajada o‘zgartirishi kutilmoqda. Safonov uchun esa ayni paytda raqobat kuchaymoqda va bu uning o‘sishi uchun imkoniyatdir.

Поддержал борьбу Деменко Сафонова за основное место в ПСЖ
Бывший игрок петербургского «Зенита» и столичного «Спартака» Максим Деменко высказался о вратаре французского клуба «ПСЖ» Матвее Сафонове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Матвей хочет конкурировать с другим вратарём. Это в нынешней ситуации является лучшим вариантом для Сафонова.
Деменко отметил, что дальнейшие результаты станут известны со временем. Согласно последним данным, контракт парижского вратаря Джанлуиджи Доннаруммы не был продлён, и он покинет команду.
В это трансферное окно в команду присоединился его коллега Лука Шевалье. Тренер Луис Энрике оценивает Шевалье как игрока основного состава.
Ожидается, что эти изменения значительно изменят ситуацию с позициями вратарей в команде. Для Сафонова сейчас усиливается конкуренция, что является возможностью для его роста.