Gladilin: Zenitga yutqazsa, Stankovich qoladi
Sobiq poytaxtning «Spartak» futbolchisi Valeriy Gladilin fikricha, serbiyalik mutaxassis Stankovich Rossiya chempionatining navbatdagi o‘yini doirasida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasiga mag‘lub bo‘lsa ham, «qizil-oq» jamoani boshqarishda davom etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, teng kuchga ega jamoalar o‘rtasidagi o‘yinda mag‘lub bo‘lish yomon holat emas va bunday o‘yinlardan so‘ng murabbiylar ishdan olinmaydi. «Spartak» jamoasi 16 avgust, shanba kuni o‘z maydonida, «Lukoyl Arena» stadionida «Zenit»ni qabul qiladi.
O‘yinning boshlanish vaqti poytaxt vaqti bilan soat 17:30da bo‘ladi. Hozirda Premyer-liga musobaqalarining to‘rtinchi turidan so‘ng «qizil-oq» jamoa turnir jadvalida 11-o‘rinda, «moviy-oq-ko‘k» jamoa esa sakkizinchi o‘rinda turibdi.

Gladilin: Если Зенит проиграет, Станкович останется
По мнению бывшего игрока столичного «Спартака» Валерия Гладилина, сербский специалист Станкович продолжит руководить командой «красно-белых», даже если в очередном матче чемпионата России его команда проиграет петербургскому «Зениту». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, поражение в матче между равными по силе командами — не худший исход, и после таких игр тренеры не увольняются. Команда «Спартак» 16 августа, в субботу, примет «Зенит» на своем поле, на стадионе «Лукойл Арена».
Начало игры по столичному времени — в 17:30. В настоящее время после четвертого тура Премьер-лиги команда «красно-белых» занимает 11-е место в турнирной таблице, а команда «сине-бело-голубых» — восьмое.