Gavrilov Semakning ishdan ketmasligiga ishonadi
O‘tgan yillarda taniqli bo‘lgan futbolchi Yuri Gavrilov «Zenit» jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semakning yaqinlashib kelayotgan «Spartak»ga qarshi o‘yinda mag‘lub bo‘lishi natijasida ishdan bo‘shatilish ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Semakning mag‘lubiyati jiddiy oqibatlarga olib kelmasligiga ishonishini ta’kidladi. Gavrilovning so‘zlariga ko‘ra, «Zenit» yaqinda «Ahmat»ga mag‘lub bo‘lgan, lekin bu jamoa uchun katta muammo bo‘lmagan.
U Petersburg jamoasining o‘yini nisbatan barqaror bo‘lib, bu «Spartak»dan farq qiladi. Hozirgi vaqtda «Zenit» Rossiya chempionatining turnir jadvalida sakkizinchi pog‘onani egallab turibdi va jami besh ochko to‘plagan.
«Spartak» va «Zenit» o‘rtasidagi uchrashuv 16 avgust kuni «Lukoyl Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 17:30 da boshlanadi.
Ushbu o‘yinda har ikki jamoa g‘alaba uchun kurashadi, shuning uchun natija futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Гаврилов верит, что Семак не уйдет с работы
В последние годы известный футболист Юрий Гаврилов высказал свое мнение о вероятности увольнения главного тренера «Зенита» Сергея Семака в случае поражения в предстоящем матче против «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что верит в то, что поражение Семака не приведет к серьезным последствиям. По словам Гаврилова, «Зенит» недавно проиграл «Ахмату», но это не стало большой проблемой для команды.
Он отметил, что игра петербургской команды относительно стабильна, что отличает её от «Спартака». В настоящее время «Зенит» занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата России, набрав всего пять очков.
Встреча между «Спартаком» и «Зенитом» состоится 16 августа на стадионе «Лукойл Арена». Игра начнется в 17:30 по местному времени.
В этом матче обе команды будут бороться за победу, поэтому результат вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.