Lutsenko: Tyukavinning yo‘qligi Dinamoga ta’sir qildi
Sobiq poytaxt «Dinamo» jamoasining sobiq hujumchisi Yevgeniy Lutsenko «oq-ko‘k» jamoaning hujumchisi Konstantin Tyukavin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U qayd etishicha, Tyukavin tizza jarohatidan keyin tiklanmoqda va bu jarohatni mart oyida olgan. «Dinamo» joriy chempionatni qiyin boshladi, bunda ayniqsa Tyukavinning yo‘qligi sezildi.
Sergeyev esa katta ishtiyoq bilan maydonga tushib, o‘zini ko‘rsatdi. Jamoa hozirda shakllanmoqda va umumiy o‘yindagi harakatlar hali kutilgan natijani bermayapti, dedi Lutsenko «Sport Den za Dnyom» nashriga bergan intervyusida.
Mutaxassis fikricha, Tyukavinning jarohatdan keyin o‘z formasini to‘liq tiklash uchun bir necha o‘yin o‘tkazishi zarur. O‘tgan mavsumda 23 yoshli futbolchi «Dinamo» safida 19 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
Shunday qilib, Tyukavinning jamoaga qaytishi va o‘z o‘yinini yaxshilashi jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim hisoblanadi.

Луценко: Отсутствие Тюкавинa повлияло на Динамо
Бывший нападающий столичного «Динамо» Евгений Луценко высказался о нападающем «бело-голубых» Константине Тюкавине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Тюкавин восстанавливается после травмы колена, полученной в марте. «Динамо» тяжело начало текущий чемпионат, особенно ощущалось отсутствие Тюкавина.
Сергейев же с большим желанием выходил на поле и проявлял себя. Команда сейчас формируется, и общие действия в игре пока не приносят ожидаемых результатов, — сказал Луценко в интервью изданию «Спорт День за Днём».
По мнению специалиста, Тюкавину необходимо провести несколько матчей, чтобы полностью восстановить форму после травмы. В прошлом сезоне 23-летний футболист сыграл за «Динамо» в 19 матчах, забил восемь голов и отдал три результативные передачи.
Таким образом, возвращение Тюкавина в команду и улучшение его игры важны для будущих успехов коллектива.