Manchester City jamoasining bosh murabbiyi Xosep Gvardiola yarim himoyachi Rodrining sog‘lig‘i haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rodrining tizzasi yaxshi holatda va u tez orada maydonga qaytadi. Endi unga mashg‘ulotlarga ko‘proq eʼtibor qaratish va imkon qadar o‘yinlarda ham ishtirok etish tavsiya etilmoqda.
Gvardiola, futbolchining yana jarohat olmasligi uchun ehtiyotkorlik bilan harakat qilish zarurligini taʼkidladi. Murabbiyning aytishicha, Rodrining mashg‘ulotlari yaxshi kechmoqda va u jamoaning birinchi o‘yinida ishtirok etishi kutilmoqda.
O‘sha o‘yinda uning maydonda qancha vaqt qolishi haqida keyinroq qaror qabul qilinadi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan yili Rodri «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritgan edi.

Гвардиола: Родри скоро вернется на поле
Главный тренер команды Манчестер Сити Хосеп Гвардиола высказался о состоянии здоровья полузащитника Родри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, колено Родри в хорошем состоянии, и он скоро вернется на поле. Теперь ему рекомендуется уделять больше внимания тренировкам и по возможности участвовать в матчах.
Гвардиола подчеркнул необходимость действовать осторожно, чтобы футболист не получил новую травму. По словам тренера, тренировки Родри проходят хорошо, и ожидается его участие в первом матче команды.
О том, сколько времени он проведет на поле в том матче, будет решено позже. Напомним, что в прошлом году Родри получил награду «Золотой мяч».