Sobiq futbolchi Oleg Shatov, turli mahalliy jamoalarda o‘ynagan, ishga joylashish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda u Yekaterinburgning «Ural» klubida murabbiy sifatida faoliyat yuritgan. Shatovning so‘zlariga ko‘ra, u takliflarga ochiq va qaror qabul qiluvchi shaxslarga o‘z nomzodini qiziqarli deb topsalar, «Zenit» yoki «Ural» klublari bilan bog‘liq ishlarni ko‘rib chiqishga tayyor.
Shatov «Ural» jamoasida 2007 yildan 2011 yilgacha va 2022 yildan 2023 yilgacha o‘ynagan. Ushbu davr mobaynida u 151 ta o‘yin o‘tkazib, 17 ta gol urgan va 18 ta samarali uzatmaga mualliflik qilgan.
Shuningdek, u 2013 yildan 2020 yilgacha «Zenit» klubida faoliyat yuritib, 202 ta o‘yinda ishtirok etib, 31 ta gol urgan va 42 ta samarali uzatmani amalga oshirgan. Shatovning tajribasi va malakasi uni har ikkala klub uchun qimmatli mutaxassis sifatida ko‘rsatadi.
U o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlarni izlamoqda va professional jamoalarda ishlashga tayyorligini bildirgan.

Олег Шатов открыт для новых предложений работы
Бывший футболист Олег Шатов, игравший в различных местных командах, высказался о возможностях трудоустройства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно он работал тренером в клубе «Урал» из Екатеринбурга. По словам Шатова, он открыт для предложений и готов рассмотреть работу с клубами «Зенит» или «Урал», если лица, принимающие решения, сочтут его кандидатуру интересной.
Шатов играл в команде «Урал» с 2007 по 2011 год и с 2022 по 2023 год. За это время он провёл 151 матч, забил 17 голов и сделал 18 результативных передач.
Также он выступал за клуб «Зенит» с 2013 по 2020 год, приняв участие в 202 матчах, забив 31 гол и сделав 42 результативные передачи. Опыт и квалификация Шатова делают его ценным специалистом для обеих команд.
Он ищет новые возможности для продолжения своей карьеры и заявил о готовности работать в профессиональных командах.