Demenko: Karpinga Stankovichdan ko‘proq ishonch bor
Sobiq futbolchi Maksim Demenko Moskva «Dinamo» jamoasining Valeriy Karpin boshchiligida mavsum boshidagi muvaffaqiyatsiz boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Demenkoning so‘zlariga ko‘ra, Karpinga ishonch aniq ko‘proq, chunki u jamoaga yaqinda kelgan. Biroq u jamoaning shunday boshlashini kutmagan edi.
Mavsum boshida «Dinamo» Rossiya Premer-ligasining to‘rt turida atigi besh ochko jamg‘argan. Keyingi turda Karpin jamoasi 17 avgust kuni CSKA bilan o‘yin o‘tkazadi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalarida Stankovich «qizil-oq» jamoasining bosh murabbiyi lavozimini tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Keyingi turda, 16 avgust kuni, «Spartak» o‘z maydonida «Zenit»ni qabul qiladi.

Деменко: Карпингу больше доверия, чем Станковичу
Бывший футболист Максим Деменко высказался о неудачном начале сезона московского «Динамо» под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Деменко, доверия к Карпину явно больше, так как он недавно пришёл в команду. Однако он не ожидал, что команда начнёт сезон именно так.
В начале сезона «Динамо» набрало всего пять очков в четырёх турах Российской Премьер-лиги. В следующем туре команда Карпина 17 августа сыграет с ЦСКА.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о возможном уходе Станковича с поста главного тренера «красно-белых». В следующем туре, 16 августа, «Спартак» примет на своём поле «Зенит».