Demenko: Stankovich iste’fosi yaqin orada sodir bo‘ladi
Maksim Demenko, sobiq «Spartak» futbolchisi, jamoaning hozirgi muvaffaqiyatsizliklari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya Kubogi doirasida Makhachkala «Dinamo» jamoasiga penaltidan mag‘lub bo‘lishi yuzasidan sharh berdi. Demenko jamoaning hozirgi natijalari Stankovichning ish faoliyatiga savollar tug‘dirayotganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» Stankovich iste’fosi haqida tarqalgan mish-mishlar fonida mag‘lub bo‘ldi va bu masala vaqt masalasi ekanligini aytdi. Agar holat shunday davom etsa, «Zenit»ga qarshi o‘yindan keyin yoki undan keyingi o‘yinda murabbiy bilan xayrlashishlari mumkin.
Serbiyalik murabbiy boshchiligida «Spartak» Rossiya Premyer Ligasi doirasida to‘rt o‘yinda to‘rt ochko jamg‘argan. Rossiya Kubogida esa guruh bosqichining ikki o‘yini natijasida jamoa to‘rt ochko bilan guruhida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Poytaxt jamoasi navbatdagi uchrashuvini 16 avgustda «Zenit»ga qarshi o‘tkazadi. Shunday qilib, «Spartak» jamoasining hozirgi holati va kelajakdagi o‘yini ko‘plab muxlislar va mutaxassislar e’tiborida.

Деменко: Отставка Станковича произойдет в ближайшее время
Максим Деменко, бывший футболист «Спартака», высказался о текущих неудачах команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал поражение от махачкалинского «Динамо» в серии пенальти в рамках Кубка России. Деменко отметил, что нынешние результаты команды вызывают вопросы к работе Станковича.
По его словам, «Спартак» проиграл на фоне слухов об отставке Станковича и подчеркнул, что это вопрос времени. Если ситуация не изменится, после матча с «Зенитом» или в следующей игре могут попрощаться с тренером.
Под руководством сербского тренера «Спартак» в рамках Российской Премьер-Лиги набрал четыре очка в четырёх матчах. В Кубке России команда занимает второе место в группе с четырьмя очками после двух игр группового этапа.
Столичная команда проведёт следующий матч 16 августа против «Зенита». Таким образом, текущее положение «Спартака» и предстоящая игра находятся в центре внимания многих болельщиков и специалистов.