Ekitike Liverpoolda Nunes yutug‘ini takrorladi
Liverpool hujumchisi Ugo Ekitike Angliya Premer Ligasi birinchi tur o‘yinida muvaffaqiyatli debyut qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning 37-daqiqasida Bournemouthga qarshi bahsda jamoasining birinchi golini urdi. 49-daqiqada esa Kodi Gakpo uchun gol pasini berdi, natijada Arne Slot jamoasi hisobdagi ustunligini ikki barobar oshirdi.
Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Ekitike Liverpool safida Premer Ligada debyut o‘yinida ham gol urgan, ham golga assistentlik qilgan ikkinchi futbolchi bo‘ldi. Bunday natijaga avvalgi o‘yinchi Darwin Nunes erishgan bo‘lib, u 2022-yil avgust oyida Fulhamga qarshi o‘yinda shunday natija qayd etgan edi.
LiveResult.ru saytida Liverpool va Bournemouth o‘rtasidagi o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi davom etmoqda. 64-daqiqada Bournemouth jamoasi hisobdagi farqni kamaytirib, o‘yinga qiziqishni qaytardi.
O‘yin qizg‘in kechmoqda va jamoalar o‘z imkoniyatlarini ishga solmoqda. Premer Liga doirasidagi ushbu uchrashuv muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Экитике повторил успех Нуньеса в Ливерпуле
Нападающий Ливерпуля Уго Экитике успешно дебютировал в первом туре Английской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 37-й минуте матча против Борнмута он забил первый гол своей команды. На 49-й минуте он отдал голевую передачу Коди Гакпо, благодаря чему команда Арне Слота удвоила своё преимущество.
По данным Opta, Экитике стал вторым футболистом Ливерпуля, который в дебютном матче Премьер-Лиги забил гол и сделал голевую передачу. Ранее такого результата добился Дарвин Нунес, который в августе 2022 года сделал это в матче против Фулхэма.
На сайте LiveResult.ru продолжается текстовая онлайн-трансляция матча Ливерпуль — Борнмут. На 64-й минуте команда Борнмута сократила разрыв в счёте и вернула интригу в игру.
Игра проходит в напряжённой борьбе, команды используют все свои возможности. Эта встреча в рамках Премьер-Лиги вызывает большой интерес у болельщиков.