Ekitike Premer Ligada debyutida gol urdi va assist berdi
Liverpool hujumchisi Ugo Ekitikening Angliya Premer Ligasi birinchi o‘yinidan so‘ng bergan fikrlari e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik futbolchi birinchi tur doirasidagi Bournemouthga qarshi o‘yinning 37-daqiqasida gol urdi. Ikkinchi bo‘lim boshida esa Kodi Gakpoga assistentlik qildi.
Shu tariqa u Liverpool tarixida Premer Ligadagi debyut o‘yinida gol urib, samarali uzatma qilgan ikkinchi futbolchi bo‘ldi. O‘yinda Arne Slot jamoasi 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Ekitikening aytishicha, o‘yini yaxshi bo‘lgan, ammo yanada yaxshi o‘ynashi mumkin edi. Eng muhimi, jamoa ruhini namoyon qilib, g‘alaba qozongan.
Ular bugungi o‘yinda muxlislarining qo‘llab-quvvatlashini his qilib, shuningdek, Diogu uchun ham g‘alaba qozonishga intilganlar. Natijaga erishganliklaridan xursand ekanligini ta’kidladi.

Экитик забил гол и отдал голевую передачу в дебюте Премьер-лиги
Были опубликованы комментарии нападающего «Ливерпуля» Уго Экитике после его первого матча в Английской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский футболист забил гол на 37-й минуте матча первого тура против «Борнмута». В начале второго тайма он сделал ассист Коди Гакпо.
Таким образом, он стал вторым игроком в истории «Ливерпуля», который в дебютном матче в Премьер-лиге забил гол и сделал результативную передачу. Встреча завершилась победой команды Арне Слота со счётом 4:2.
По словам Экитике, он сыграл хорошо, но мог выступить ещё лучше. Главное — проявить командный дух и одержать победу.
Они почувствовали поддержку болельщиков в сегодняшнем матче, а также стремились выиграть ради Диогу. Он отметил, что рад достигнутому результату.
Переход Уго Экитике в «Ливерпуль» состоялся в июле из клуба «Айнтрахт». Стоимость трансфера составила 95 миллионов евро.