Liverpool hujumchisi Ugo Ekitike Angliyada o‘ynash Germaniyadagi futbolga qaraganda qiyinroq ekanini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransuz futbolchi Premer-ligada debyut qilganida "Bornmut"ga qarshi o‘yinda gol urib, samarali uzatma amalga oshirdi. Uchrashuv 4:2 hisobida Liverpool jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi.
G‘alaba golini 88-daqiqada Federiko Kyieza kiritdi. Ekitike o‘yin uslubini o‘zgartirishga majbur bo‘lganini aytdi, chunki Angliyadagi futbol yanada intensiv va himoyachilar kuchliroq.
Premer-ligada himoyachilar ko‘proq e’tibor bilan o‘ynaydi va maydonda ozroq bo‘sh joy qoldiradi. Unga ko‘ra, jamoa hali ayrim jihatlarda yaxshilanishi kerak va rivojlanish uchun imkoniyatlar mavjud.
23 yoshli hujumchi Angliyaga kelishidan oldin Frankfurtning Ayntracht klubida to‘p surgan. Uning transferi Liverpool uchun 95 million yevroga tushdi.

Этикет: Премьер-лига сложнее Бундеслиги
Нападающий «Ливерпуля» Уго Экитике признал, что играть в Англии сложнее, чем в Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский футболист дебютировал в Премьер-лиге, забив гол и сделав результативную передачу в матче против «Борнмута». Встреча завершилась победой «Ливерпуля» со счётом 4:2.
Победный гол на 88-й минуте забил Федерико Киеза. Экитике отметил, что ему пришлось изменить стиль игры, поскольку футбол в Англии более интенсивный, а защитники сильнее.
В Премьер-лиге защитники играют с большим вниманием и оставляют меньше свободного пространства на поле. По его словам, команде ещё предстоит улучшаться в некоторых аспектах, и есть возможности для развития.
23-летний нападающий до перехода в Англию выступал за клуб «Айнтрахт» из Франкфурта. Его трансфер обошёлся «Ливерпулю» в 95 миллионов евро.