Grushevsky CSKA va Dinamo o‘rtasidagi o‘yinni qiyin deydi
Mashhur CSKA jamoasi muxlisi Mixail Grushevsky Rossiya chempionatining beshinchi turida bo‘lib o‘tadigan va uning sevimli jamoasi «Dinamo» bilan derbi o‘yinida to‘qnash keladigan uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirgi vaziyat «Dinamo» jamoasining maydonga borib, barcha kuchini sarflab, g‘alaba uchun kurashishini anglatadi. O‘yinchilar o‘z sharaflari va obro‘sini himoya qilish uchun maydonga chiqishadi.
Bu so‘zlarni Grushevsky «Match TV»ga bergan intervyusida ta’kidladi. Har ikki klub yozgi tanaffusda bosh murabbiylarini almashtirdi.
Marko Nikolić o‘rniga Fabio Chelestini, Marcel Lichka o‘rniga esa Valeriy Karpin keldi. Rossiya chempionatining so‘nggi o‘yinlari natijasida CSKA 8 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda turibdi, «Dinamo» esa 5 ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinni egallagan.
Ushbu uchrashuv jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar va mutaxassislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Грушевский считает игру между ЦСКА и Динамо сложной
Известный болельщик ЦСКА Михаил Грушевский высказался о предстоящем в пятом туре чемпионата России дерби с его любимой командой «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, текущая ситуация означает, что команда «Динамо» выйдет на поле, приложит все силы и будет бороться за победу. Игроки выйдут на поле, чтобы защитить свою честь и репутацию.
Эти слова Грушевский подчеркнул в интервью «Матч ТВ». Обе команды сменили главных тренеров в летний перерыв.
Вместо Марко Николича пришёл Фабио Челестини, а вместо Марселя Личка — Валерий Карпин. По итогам последних матчей чемпионата России ЦСКА занимает четвёртое место с 8 очками, а «Динамо» — девятое с 5 очками.
Эта встреча имеет большое значение для команд и с большим интересом ожидается болельщиками и специалистами.