Juma kuni Angliya Premer Ligasi yangi mavsumining ochilish o‘yini bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda amaldagi chempionlar “Liverpul” va “Bornmut” jamoalari maydonga tushdi. Uchrashuvda “Liverpul” jamoasi 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
O‘yindan oldin “Enfild” stadionida 3 iyul kuni avtohalokatda vafot etgan Diogu Jota va uning ukasining xotirasi yod etildi. Bu xotira marosimi jamoa va muxlislar uchun muhim voqea bo‘ldi.
O‘yinning 2:2 hisobida davom etayotgan paytida bosh murabbiy Arne Slot “The Touchline”ga bergan intervyusida Diogu Jotani maydonga chiqarishni xohlashini, lekin buning imkoni bo‘lmaganini ta’kidladi. U bu holatni juda og‘ir sabablar bilan izohladi.
Uchrashuvning 88-daqiqasida maydonga 82-daqiqada tushgan Federiko Kyeza g‘alaba golini kiritdi. Shuningdek, qo‘shimcha vaqtda Muhammad Salah mehmonlar darvozasiga yana bir gol urdi.

Слот: 2:2 я хотел бы вывести Джотани на поле
В пятницу состоялся открывающий матч нового сезона Английской Премьер-Лиги. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этой игре на поле вышли действующие чемпионы — команды «Ливерпуль» и «Борнмут». Встреча завершилась победой «Ливерпуля» со счётом 4:2.
Перед матчем на стадионе «Энфилд» была почтена память Диогу Жоты и его брата, погибших в автокатастрофе 3 июля. Эта церемония стала важным событием для команды и болельщиков.
Во время матча при счёте 2:2 главный тренер Арне Слот в интервью «The Touchline» отметил, что хотел выпустить Диогу Жоту на поле, но не имел такой возможности. Он объяснил это очень тяжёлыми причинами.
На 88-й минуте матча Федерико Киеза, вышедший на поле на 82-й минуте, забил победный гол. Также в дополнительное время Мохамед Салах забил ещё один гол в ворота гостей.