Markinyos Zabarniy transferi haqida fikr bildirdi
Braziliyalik himoyachi Markinyos, Fransiyaning PSJ jamoasi sardori, Angliyaning Bornmut klubidan sotib olingan ukrainalik futbolchi Ilya Zabarniy transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining yangi jamoaga qo‘shilishidan mamnun ekanligini ta’kidladi. Markinyosning so‘zlariga ko‘ra, jamoada hech kimga asosiy tarkibda o‘ynash kafolatlanmagan.
Futbolchilar doimiy ravishda o‘z imkoniyatlarini yuqori darajada namoyish etishlari lozim. U murabbiylar shtabini qoniqtirish uchun barcha harakatlarni amalga oshirishini aytdi va o‘z o‘rnini saqlab qolishni istashini bildirdi.
22 yoshli Zabarniy Parijning yirik klubi hisoblangan PSJga 63 million yevro miqdorida kompensatsiya evaziga o‘tdi. Himoyachi bilan 2030 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma imzolangan.
Bu transfer PSJ jamoasining kelajakdagi rejalari va tarkibini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi. Zabarniyning faoliyati jamoaning himoya chizig‘ini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Маркиньос Забарний высказался о трансфере
Бразильский защитник Маркеньос, капитан французского клуба ПСЖ, высказался о трансфере украинского футболиста Ильи Забарного, приобретённого у английского клуба Борнмут. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что рад присоединиться к своей новой команде. По словам Маркеньоса, в команде никому не гарантировано место в основном составе.
Футболисты должны постоянно демонстрировать свои возможности на высоком уровне. Он отметил, что приложит все усилия, чтобы удовлетворить тренерский штаб, и выразил желание сохранить своё место в команде.
22-летний Забарный перешёл в крупный парижский клуб ПСЖ за компенсацию в размере 63 миллионов евро. С защитником подписан долгосрочный контракт до конца июня 2030 года.
Этот трансфер является важным шагом для ПСЖ в укреплении будущих планов и состава команды. Ожидается, что деятельность Забарного усилит линию защиты клуба.