Gvardiola: Manchester Cityda barcha futbolchilar o‘ynaydi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning hozirgi tarkibi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda u tarkibning juda katta ekanligidan norozi ekanligini aytgandi. Hozir esa murabbiy vaziyatdan qoniqmoqda.
U ta’kidladiki, jamoa har uch-to‘rt kunda o‘yin o‘tkazadi, shuning uchun maydonga barcha futbolchilar chiqadi. «Wulverxemptonga» qarshi o‘yinda maydonga tushmaydigan futbolchilar «Tottenxem»ga qarshi o‘yinda ishtirok etishi mumkin.
Gvardiola barcha o‘yinchilarini qadrlashini aytib, hech kimdan noroziligini bildirgan emas. U, xususan, jamoada bo‘lgan Jeyms Makeytini ko‘rishdan mamnunligini ta’kidladi.
Bugungi «shaharliklar» va «Wulverxempton» jamoalari o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.

Гвардиола: В Манчестер Сити играют все футболисты
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола поделился своими мыслями о текущем составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно он говорил о своем недовольстве слишком большим составом. Сейчас же тренер доволен ситуацией.
Он подчеркнул, что команда играет каждые три-четыре дня, поэтому на поле выходят все футболисты. Игроки, которые не выйдут на поле в матче против «Вулверхэмптона», могут принять участие в игре против «Тоттенхэма».
Гвардиола отметил, что ценит всех своих игроков и не выражал недовольства ни кем. В частности, он подчеркнул, что рад видеть в команде Джеймса Маккейти.