Spertsyan va Galitskiy transfer masalasini muhokama qiladi
Eduard Spertsyan, Krasnodar klubi tarbiyalanuvchisi va yarim himoyachisi, Krasnodar jamoasi rahbari Sergey Galitskiy bilan uchrashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Armeniya Football xabar berdi. Jurnalistlarga ma’lum bo‘lishicha, futbolchi Angliya klubiga ehtimoliy transfer masalasini muhokama qilmoqchi.
«Southampton» klubi «molchilar» jamoasining yetakchilaridan biriga qiziqish bildirgan. Spertsyan ushbu taklifni qabul qilishga tayyor, ammo avval rahbar bilan barcha shartlarni muhokama qilishni istaydi.
25 yoshli futbolchining Krasnodar bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. Uning bozor qiymati 25 million yevro atrofida baholanmoqda.
O‘tgan mavsumda Eduard Spertsyan Krasnodar jamoasi bilan Rossiya Premer-ligasining chempioni bo‘lgan. Ushbu yutuq uning faoliyatidagi muhim bosqich hisoblanadi.
Futbolchining kelajakdagi transferi haqida qaror qabul qilishdan oldin klub rahbari bilan maslahatlashishi uning professional yondashuvini ko‘rsatadi.

Сперцян и Галицкий обсуждают вопрос трансфера
Эдуард Спертсян, воспитанник и полузащитник клуба Краснодар, встречается с руководителем команды Краснодар Сергеем Галицким. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает Armenia Football. По информации журналистов, футболист намерен обсудить возможный трансфер в английский клуб.
Клуб «Саутгемптон» проявил интерес к одному из лидеров команды «молочников». Спертсян готов рассмотреть это предложение, но сначала хочет обсудить все условия с руководством.
Действующий контракт 25-летнего футболиста с Краснодаром рассчитан до конца июня 2026 года. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 25 миллионов евро.
В прошлом сезоне Эдуард Спертсян стал чемпионом Российской Премьер-лиги в составе команды Краснодар. Это достижение является важным этапом в его карьере.
Консультация с руководством клуба перед принятием решения о будущем трансфере футболиста демонстрирует его профессиональный подход.